Vojvodina preko Zvezde do finala Kupa

kss.rs

Košarkašice Vojvodine 021 savladale su Crvenu zvezdu u polufinalu Kupa Milana Cige Vasojevića rezultatom 71:59 i tako se plasirale u finale koje je na programu u nedelju.

Tim Aleksandra Jovanovića je već dva puta ove sezone u domaćem šampionatu odigrao utakmicu „na jednu loptu“ protiv rivalki iz Beograda i uspeo je sada da zabeleži i treći trijumf.

Utakmicu u dvorani „Milenijum“ u Vršcu obeležila je koncentrisanija igra iskusne Vojvodine, koja je iskoristila sve greške mlade ekipe Crvene zvezde.

Prvo poluvreme nagovestilo je veliku borbu tokom čitavog meča. Obilovalo je čvrstom igrom na obe strane, sa nekoliko preokreta i nijedna ekipa nije mogla do ubedljivije prednosti u prvih 20 minuta.

Vojvođanke su na pauzu otišle sa +4 (36:32), a i drugo poluvreme je bolje otvorila ekipa Vojvodine. Beograđanke nisu imale rešenje za svoju bivšu igračicu Jovanu Adamović u trećoj četvrtini, Vojvodina je lakim poenima uspela da stigne i do dvocifrene prednosti, ali je u redovima Crvene zvezde, uz liderku na terenu Nevenu Naumčev, „proradila“ i Maša Janković.

Iako je Naumčev početkom četvrte četvrtine imala već četiri lične greške, ostala je u igri i uz njene i poene Jankovićeve Zvezda je prišla na -2 (57:55).

Vojvodina je trojkom uspela ponovo da pobegne (60:55), a ni u nastavku ekipa sa Malog Kalemegdana nije koristila svoje šanse da istopi prednost rivala, u narednom naletu Zvezde Ivana Katanić je sa linije penala bila jednom precizna za 70:66.

Koristila je Vojvodina u poslednjim minutima utakmice svaku izgubljenu loptu crveno-belih, kojih su Beograđanke male čak 20 tri i po minuta pre kraja meča, a od toga je 14 Vojvodina ukrala.

Katanićeva je promašila otvoren šut za tri poena pri vođstvu Vojvodine 64:56, a ni u sledećem napadu Vojvodine Zvezda nije uspela da pronađe rešenje, pa Adamovićeva vraća +10 svom timu, preciznim šutem sa linije penala.

Još nekoliko grešaka ekipe Dragana Vukovića iskoristile su Vojvođanke i lakim poenima minut pre kraja stigle do 70:59.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Jovana Adamović sa 21 poenom, pratila ju je Anastasija Podunavac sa 13, a dvocifrena je bila i Milina Mišeljić, bivša igračica Crvene zvezde, koja je ubacila 12 poena, uz devet skokova i četiri asistencije.

U ekipi Crvene zvezde Nevena Naumčev postigla je 21 poen, Maša Janković imala je dabl-dabl učinak sa 17 poena i 11 skokova, a dvocifrena je bila još i Ivana Katanić sa 13 poena.

Vojvodina će u finalu igrati protiv pobednika duela Art – Radivoj Korać, koji je na programu od 15.00 u dvorani „Milenijum“ u Vršcu.

Finale je na programu u nedelju od 13 časova.