Žalgirisu deveti litvanski Kup, Čanak i Gagić bez trofeja

KK Partizan

Žalgiris je ponovo osvajač litvanskog Kupa kralja Mindouga. Klub iz Kaunasa je u finalu savladao ekipu Lietkabelis 76:69. Na taj način je višestruki prvak Litvanije u bogatu kolekciju uspeha uvrstio deveti trofej nacionalnog Kupa (deseti, ako se računa Kup SSSR, osvojen 1953. godine) i potvrdio dugogodišnji primat u svojoj zemlji.

Žalgiris je sve vreme kontrolisao igru i rezultat, igrao svih 40 minuta stabilno i ubedljivo, tako da ekipa srpskog stručnjaka Nenada Čanka, pomoćnika Srđana Flajsa i centra Đorđa Gagića nije uspela da mu parira.

Finalni meč je igran u Kaunasu, pa je i to dalo vetar u leđa raspoloženom i favorizovanom timu domaćih, koji nisu dozvolili rivalu nijedno vođstvo na utakmici. Prednost Žalgirisa se u prvom poluvremenu kretala do 13, u trećoj deonici 17, a u završnici 22 poena. Domaći su se tek u samom finišu opustili, kada su na parketu, praktično, proslavljali novi trofej, pa su gosti tada ublažili poraz.

Najzaslužniji za trijumf bio je američki tandem Volkap – Hejs. Tomas Vokap je zabeležio 18 poena, 1 skok i 8 asistencija, a Najdžel Hejs 14 koševa i 4 skoka.

U ekipi Lietkabelisa Kajl Vinjales je upisao 17 koševa, 2 skoka i 4 asistencije, a Đorđe Gagić je za 14 minuta uknjižio 2 poena, 1 skok i 1 asistenciju.