Zvezda jača od „američkog čuda“ na startu Evrokupa

Košarka ostalo 26. okt 202221:06 0 komentara
Aleksandra Katanić; Foto: FIBA.basketball

Košarkašice Crvene zvezde pobedeom posle produžetka protiv ekipe Ramat Kašaron 88:87 počele su takmičenje u grupi A Evrokupa.

Povezane vesti

Beograđankana je važan trijumf u dvorani FMP u Železniku donela Aleksandra Katanić košem na 24 sekunde pre kraja ekstra vremena. Gošće iz Izraela su imale poslednji napad, ali Milica Ivanović nije bila precizna.

U utakmici sa mnogo preokreta domaće su u finišu treće deonice prvi put došle do sedam poena prednosti, međutim, Ramat je serijom 19:4 preokrenuo i u 34. minutu poveo 67:59. Zvezda je odgovorila serijom 10:0 za 69:68, a u neizvesnoj završnici Danijel Karš je na devet sekundi pre kraja bila polovična sa linije penala i ušlo se u dodatnih pet minuta.

Čelsi Hol je bila najefikasnija sa 16 poena (7/8 za dva), Milica Bojović i Tina Jakovina su dodale po 15, Nevena Naumčev 11, a Snežana Čolić 8 uz 4 skoka i 9 asistencija.

U poraženom timu Alisia Dženkiks je upisala 31 poen, 17 skokova i 5 asistencija za indeks korisnosti 44, a Čarli Kolijer 23 poena.

U grupi A su još ekipe Panatinaikosa i Lublina, kojoj crveno-bele gostuju 2. novembra.