Zvezda u Železniku izgubila sve šanse za plej-of

FIBA.basketball

Košarkašice Crvene zvezde ubedljivo su poražene od Lublina u 5. kolu grupe A Evrokupa rezultatom 82:63.

Povezane vesti

Poljski tim je u dvorani u Železniku zabeležio treći trijumf u poslednje četiri utakmice i sa ulinkom 3-2 drugi je na tabeli kolo pre kraja grupne faze takmičenja, dok su crveno-bele pretrpele drugi neuspeh i izgubile sve šanse da se plasiraju u plej-of.

Lublin je slavio i u prvoj utakmici protiv srpskog tima 83:57 i u slučaju identičnog učinka imao bi bolji međusobni skor od Zvezde.

Gošće su prvu četvrtinu dobile 22:14, na poluvremenu su imale sedam poena prednosti (42:35), a odlučujući je bio treći period koji je pripao ekipi Lublina 23:7.

Nataša Mek je bila najefikasnija sa 19 poema uz 15 skokova, 3 asistencije i po 4 ukradene lopte i blokade, Sparkl Tejlor je dodala 18, a Aleksandra Stanačev 14.

Zvezda je ubacila 11 trojki iz 25 pokušaja, a dvocifrene su bile samo Aleksandra Katanić sa 14 poena uz 7 skokova i 3 asistencije i Tina Jakovina sa 13 uz 8 skokova i 3 asistencije.

Crveno-bele u poslednjem kolu dočekuju Panatinaikos, a Lublin igra sa poslednjeplasiranim Ramat Hašaronom.