Košarka 19. dec 202023:56 > 20. dec 2020 0:12
Dejan Kravić
fiba.basketball

U subotu su se igrala dva meča španskog košarkaškog šampionata, a pobede su zabeležile ekipe San Pablo Burgosa i Gran Kanarije. Zapažene učinke ostvarili su srpski centri Dejan Kravić i Oliver Stević.

Burgos je rezultatom 91:80 kod kuće savladao Manresu. Domaćin je u prve dve četvrtine imao maksimalno preimućstvo od 16 poena, koje je održao skoro do samog kraja susreta.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je srpski reprezentativac Kravić, koji je imao 16 poena (6/10 iz igre), 3 blokade, 2 skoka i 1 asistenciju za 20 minuta na parketu.

Kravića je sa 15 poena pratio Mekfeden, a nekadašnji plejmejker Partizana Aleks Renfro dodao je 9 poena uz po 5 skokova i asistencija. Iterton je u poraćenom timu imao 19 poena i 8 skokova.

Burgos je posle ove pobede šesti sa skorom 9-5, a Manresa je na bilansu 7-7.

Gran Kanarija je slavila na gostovanju u San Sebastijanu protiv Gipuskoe rezultatom 79:65, sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini u kojoj su ostvarili „plus“ od čak 14 poena.

Najzaslužniji za trijumf bili su Nigerijac Okoje sa 14 poena i iskusni srpski krilni centar Oliver Stević, koji je imao 12 poena i 3 skoka za 22 minuta na parketu. Crnogorac Dino Radončić istakao se u poraženoj ekipi sa 13 poena i 8 skokova, a Ećenike je imao 14 poena.

Gran Kanarija se oporavlja posle košmarnog starta i posle dve ubedljive pobede ima skor 4-10, dok je Gipuskoa na začelju sa 2-12.

Tabela: Real Madrid 14-0, Tenerife 12-1, Barselona 11-3, Baskonija 10-4, Juventud 9-4, San Pablo Burgos 9-5, Unikaha 8-5, Valensija, Mursija 7-6, Manresa 7-7, Andora 6-6, Estudijantes 5-9, Obradoiro 5-9, Fuenlabrada 4-9, Saragosa i Gran Kanarija 4-10, Bilbao i Real Betis 2-11 i Gipuzkoa 2-12.