Lojd Zvezdi dao nadu, Brajant Makabiju doneo pobedu

Euroleague 3. dec 202019:21 > 22:33 24 komentara
Džordan Lojd
2020 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene poraženi su na gostovanju u Tel Avivu od Makabija u 12. kolu Evrolige rezultatom 81:76 i sada su na skoru od 4 pobede i 8 poraza u elitnom takmičenju.

Zvezda je dobro otvorila meč, ali je u drugoj četvrtini domaćin stigao do vođstva, koje je bilo i dvocifreno. Ipak, crveno-beli su se predvođeni Dejanom Davidovcem do poluvremena vratili u rezultatski egal.

Međutim, u trećoj deonici crveno-beli su krenuli loše, a Makabi je došao i do +13 preko razigranog Skotija Vilbekina i delovalo je da će uvesti meč u mirnije vode. Sa time se definitivno nije slagao najbolji strelac srpskog tima Džordan Lojd, koji je serijom fantastičnih pogodaka pokrenuo svoju ekipu i u četvrtu četvrtinu Zvezda je ušla sa svega jednim poenom zaostatka.

U finišu je Zvezda preko Lojda imala i vođstvo, ali je duel prelomio bek izraelske ekipe Ilajdža Brajant, koji je u samom finišu postigao tri trojke i doneo veliko slavlje Izraelcima.

Najbolji u redovima Crvene zvezde bio je ponovo sjajni Džordan Lojd, koji je meč završio sa 24 poena (7/16 iz igre, 3/7 za tri poena, 7/7 penali), 3 skoka i 5 asistencija. Lojda su pratili Dejan Davidovac sa 14 poena (10/10 penali) i Džoni O’Brajant sa 13 poena i 8 skokova.

U pobedničkoj ekipi blistao je bek Skoti Vilbekin sa 23 poena (6/13 iz igre, 7/8 penali), 4 skoka i 3 asistencije, ali je čovek koji je prelomio meč bio njegov bekovski kolega Ilajdža Brajant, koji je duel završio sa 18 poena (5/9 iz igre, 5/5 penali) i 6 skokova. Sa 13 poena i 10 skokova pratio ih je Otelo Hanter, a 8 je dodao Kris Džons.

Zvezda je doživela i treći poraz zaredom, posle neuspeha u duelima sa Barselonom i Efesom, a sada je na skoru od 4 pobede i 8 poraza. Naredni rival srpskom predstavniku u Evroligi biće Olimpijakos na domaćem terenu desetog decembra.

Makabi je došao do pobede posle tri vezana poraza u EL, a ovo im je bila četvrta pobeda u 12 duela i sada imaju 3-3 na domaćem terenu. U narednoj rundi gostovaće Baskoniji u Vitoriji.

Meč ste mogli da gledate na Sport klubu 1, a TOK MEČA mogli ste da pratite i na sajtu Sport kluba.

39′ – Uspela je Zvezda da pripreti preko Džordana Lojda, koji je pogodio za dva poena, ali je opet Makabi „odvojio“ Brajant novom trojkom.

35’ – Povela je Zvezda posle poena Terija sa 70:69, ali je trojkama Ilajdže Brajanta Makabi napravio ekspresnih 6:0 i poveo sa 75:70.

31′ – Fantastični Lojd donosi Zvezdi vođstvo svojom trećom trojkom i dolazi do svog 19. poena. Posle poena Ročestija i trojke Kalojara na drugoj strani Makabi vodi 62:60

29′ – Beogradski tim je počeo da pogađa van linije 6,75 metara, a za povratak Zvezde ključni čovek bio je Džordan Lojd sa nekim fantastičnim pogocima za tri poena. O’Brajant, Davidovac, Ročesti i naravno Lojd, pogađali su za seriju 11:2 gostiju i primakli crveno-bele na samo -1 pred start poslednje deonice – 56:55.

26’ – Prve poene za crveno-bele iz igre postigao je Džon O’Brajant pogodivši šut sa poludistance, pa je Zvezda zaostatak smanjila na 11 poena.

24′ – Zvezda je loše otvorila treći period i posle četiri i po minuta ima samo jedan poen (slobodno bacanje Ognjena Dobrića). Sa druge strane, Makabi je predvođen Vilbekinom, Hanterom i Brajantom stigao do 13 poena prednosti – 52:39.

Najefikasniji u redovima Zvezde su Lojd i Davidovac sa po 10 poena, a Dejan Davidovac je nepogrešiv sa linije penala – šutira 8/8. Marko Jagodić-Kuridža ubacio je 4, a po 3 su dodali Džoni O’Brajant, Duop Rit, Ognjen Dobrić i Ognjen Kuzmić.

U redovima Makabija sa 12 poena najbolji strelac na poluvremenu je Skoti Vilbekin, Otelo Hanter ima 7, a Kris Džons 6.

20′ – Srpski šampion je odlično iskoristio činjenicu da je Makabi ispunio bonus i sa četiri slobodna bacanja koje je u poene pretvorio Džordan Lojd i jednom trojkom Duopa Rita odlazi na veliki odmor sa tri poena zaostatka – 41:38.

17’ – Zvezda nije dozvolila domaćinu da se reultatski „odlepi“, pa je sa šest vezanih poena Dejana Davidovca (jednom za dva poena i 4/4 slobodna bacanja), uspela da smanji zaostatak sa -8 na -4. Bilo je 31:27 za „žute“.

13’ – Makabi je bolje otvorio drugu četvrtinu, a posle ubačenih slobodnih bacanja Oza Blejzera, dvojke Omrija Kaspija i novog koša Skotija Vilbekina, stigao je do prednosti od 29:22.

10′ – Zvezda je pogocima Džordana Lojda sa linije penala izjednačila na 20:20, ali je potom u završnici prve četvrtine Skoti Vilbekin pogodio za tri poena i doneo Izraelcima prednost 23:20. Vilbekin na kraju prvog kvartala ima 8 poena.

7′ – Posle četiri vezana poena Otela Hantera, Makabi je ipak uspeo da dođe nadomak izjednačenja – 15:16.

5’ – Posle trojke Ognjena Dobrića, poena Jagodića-Kuridže i slobodnih bacanja koja je ubacio Dejan Davidovac, Zvezda je došla i do plus sedam u prvoj deonici – 16:9.

2’ – Odlično je krenula Zvezda i posle nešto više od jednog minuta vodila je sa 7:3, a poene su postigli Volde i Jagodić-Kuridža po 2 i Kuzmić 3.

Makabi kreće u petorci Brajant, Vilbekin, Džons, Kalojaro i Žižić, dok će Zvezda startovati u postavi Volden, Lojd, Lazić, Jagodić-Kuridža i Kuzmić.