Veliki derbi: MZT bolji od Blokotehne

Makedonija 20. jan 201921:00 > 21:01
Christian Petersen, Getty Images Sport

U derbiju 11. kola makedonskog košarkaškog šampionata, MZT je bio bolji od Blokotehne i sada dva tima na vrhu tabele imaju identičan skor - po devet pobeda i po dva poraza.

MZT je na svom parketu sa 97:90 bio bolji od Blokotehne i tako se izjednačio sa rivalom na čelu tabele.

Blokotehna je bolje otvorila meč i nakon prve četvrtine imala vođstvo od šest poena. Do odlaska na odmor dommaćini su nadoknadili četiri poena, a nakon toga su boljom igrom u drugom poluvremenu uspeli da slome otpor rivala i došli do pobede. Trijumf je domaćini prevashodno donela bolje odigrana treća četvrtina nakon koje su u odlučujućih 10 minuta ušli sa devet poena prednosti.

U MZT je najbolji bio Magdevski koji je imao 18 poena i devet asistencija, sa poenom manje ga je pratio Andrija Bojić. U Blokotehni su najefikasniji bili Petar Nikolić i Danilo Mijatović sa po 18 poena.