Kožuv ubedljiv, blistao Čampara, Stanojević solidan

2020 Euroleague Basketball

U preostalom meču 22. kola elitne lige Severne Makedonije Kožuv je savladao ekipu Crn Drim 97:73.

Domaći su dopustili gostima da budu u rezultatskoj prednosti samo u uvodnim minutima susreta. Sav ostali tok meča bio je u znaku Kožuva, koji je u četvrtoj četvrtini stigao do maksimalnog vođstva „plus 28“.

Marko Simonovski iz Kožuva je upisao 24 poena, 4 skoka i 5 asistencija, a njegov saigrač Ljubomir Čampara 20 poena, 8 skokova i 2 asistencije, dok je Nikola Stanojević zabeležio 7 poena, 9 skokova i 1 asistenciju.

U poraženom sastavu Žoao Marčelo Kardozo je imao dabl-dabl učinak, ubacio je 24 poena i dodao 11 skokova i 1 asistenciju.

Tabela: Pelister 15-4, Euro Nikel 13-6, FMP Akademija 10-11, TFT Skoplje 12-5,  Gostivar 10-9, Kožuv 9-11, Kumanovo 10-5, MZT Skoplje 2 6-13, Vardar 4-15, Rabotnički 6-5, MZT Skoplje 8-4, Crn Drim 1-18.