Kumanovo bolje od „Akademaca“, Đekić na nivou

Branislav Đekić
Branislav Đekić; Foto: ABA/Dragana Stjepanović

U nedeljnim mečevima 14. kola elitne makednoske lige postignuti su ovi rezultati: Crn Drim - MZT Skoplje 2 80:84, Kumanovo - FMP Akademija 72:66, Rabotnički - Kožuv 78:81.

MZT Skoplje je ugrabio važne bodove u derbiju začelja u gostima protiv Crnog Drima. Skopljanci su do pobede stigli posle mnogo preokreta i velike borbe. Na kraju prve četvrtine imali su „plus 13“, ali na poluvremenu je bilo 44:38 za domaće, koji su bili bolji i u trećem i početkom četvrtog perioda. Međutim, posle 73:72, gosti su preokrenuli situaciju u svoju korist i stigli do tesne pobede.

U pobedničkom timu, Robert Montgomeri je imao dabl-dabl učinak, 19 poena, 13 skokova i 1 asistenciju, a kod poraženih Kristofer Hortman 17 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Kumanovo je na svom parketu porazilo FMP Akademiju u veoma uzbudljivoj utakmici. Igralo se egal do same završnice susreta, kada su domaći uspeli da pobegnu na 72:64 i zasluženo trijumfuju.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Branislav Đekić sa 24 poena, 7 skokova i 1 asistencijom, dok je za FMP Akademiju, Stefan Krstajić uknjižio 19 koševa,  4 skoka i 5 asistencija, a Teodor Atanasov 18 poena i skokova.

Kožuv je slavio u Skoplju nad Rabotničkim na meču sa različitim četvrtinama. U prvoj su gosti bili bolji, u drugoj su domaći uzvratili, pa je na poluvremenu bilo 42:37, a i u trećoj je Rabotnički bio u prednosti do desetak poena. Međutim, uporni i borbeni gosti su definitivno preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom u poslednjoj deonici i izborili tesnu pobedu.

U pobedničkoj ekipi, Nikola Silađi je uknjižio 18 poena, 7 skokova i 1 asistenciju, a  Nikola Stanojević je pružio dabl-dabl partiju, 17 koševa, 10 skokova i 1 asistenciju. U poraženom sastavu, Kiril Nikolovski je upisao 29 poena, 5 skokova i 1 asistenciju.

Redosled na tabeli: Pelister 10-2, Gostivar i TFT Skoplje 8-3, FMP Akademija 6-7, Euro Nikel 7-4, Kumanovo 6-4, Kožuv 5-6, MZT Skoplje 6-3, Crn Drim 1-13, Rabotnički 5-3,  MZT Skoplje 2 i Vardar 2-9.