MZT silan, Stanojević dobar u porazu

2020 Euroleague Basketball

U preostalom meču 13. kola elitne lige Severne Makedonije tim MZT Skoplja je ubedljivo slavio na gostovanju u Đevđeliji, protiv domaćeg Kožuva - 65:82.

Borbeni domaći tim je odolevao do kraja prvog poluvremena, u prvoj četvrtini imao „plus 8“, ali su Skopljanci napravili preokret pre odlaska na veliki odmor. U nastavku utakmice gosti su igrali sve sigurnije, stekli dvocifreno vođstvo, koje je maksimalno iznosilo 20 poena (62:82).

U skopskoj ekipi najbolji su bili Olufemi Oludžobi sa dabl-dabl učinkom, 25 poena, 10 skokova i asistencijom i Bojan Krstevski sa 15 koševa, 5 skokova i 2 asistencije.

U poraženom timu Džošua Skot je upisao 19 poena, 8 skokova i 2 asistencije, a Nikola Stanojević 15 koševa, 4 skoka i 2 asistencije. Nikola Silađi je igrao svega 6 minuta i zabeležio 2 skoka.

Redosled na tabeli: Pelister 10-1, TFT Skoplje 8-3, Gostivar, Euro Nikel 7-3, FMP Akademija 6-5, Kumanovo 5-4, Crn Drim 1-12, MZT Skoplje 5-3, Vardar 2-9, Rabotnički 5-2, Kožuv 3-6, MZT Skoplje 2 1-8.