MZT slavio u gradskom derbiju

Ex-Yu lige 28. jan 202121:37 0 komentara
MZT Skoplje
ABA/Dragana Stjepanović

U zaostaloj utakmici četvrtog kola makedonskog šampionata košarkaši MZT u gradskom derbiju savladali su TFT 91:78.

MZT nije počeo sezonu u skladu sa očekivanjima, ali polako hvata formu. Tome svedoči i pobeda protiv gradskog rivala. Posle prve deonice koju je favorit dobio 30:19 delovalo je da neće imati mnogo problema. Međutim, odličan je bio TFT u drugoj deonici, dobio ju je 24:13 i na poluvreme otišao sa nerešenim rezultatom – 43:43.

Velika borba se vodila u trećoj četvrtini, u kojoj su gosti uglavnom bili u vođstvu, ali najviše pet poena zahvaljujući startnoj seriji 5-0. Ipak i posle ove četvrtine bilo je nerešeno 62:62 i velika borba se najavljivala u poslednjih 10 minuta. TFT je dobro krenuo, stekao tri poena prednosti 69:66, međutim, MZT je serijom 18-5 otišao na 10 razlike i rešio meč.

Kod pobednika Stojanovski je bio najbolji akter sa 30 poena uz sedam skokova. Na drugoj strani Smit i Heris su imali dabl dabl učinke. Smit je zabeležio 18 poena i 16 skokova, dok je Heris imao 16 poena i 10 asistencija, uz čak šest skokova.

MZT je ovom pobedom došao na deobu sedmog mesta sa skorom 4-3, ali ima i po tri utakmice manje od ekipa koje su ispred njih, među njima i TFT koji je na deobi drugog mesta sa 7-3, a čak četiri manje od lidera Pelistera koji ima skor 9-2.