Ne može više od 14 – MZT ubedljiv u gradskom derbiju

Ex-Yu lige 26. okt 202219:11 0 komentara
MZT Skopje Aerodrom/Danail Petrović

Košarkaši MZT iz Skoplja u gradskom derbiju trećeg kola prvenstva Severne Makedonije ubedljivo su kao gosti pobedili Rabotnički rezultatom 66:47.

Povezane vesti

Domaća ekipa je bila inferiorna u najvećem delu meča, a to potvrđuje i podatakda ni u jednoj četvrtini nije uspela da postigne više od 14 poena (19:14, 20:8, 11:11, 16:14).

Daleko od toga da se MZT proslavio, pogotovo u drugom poluvremenu, međutim, ABA ligaš je odigrao koliko je potrebno da upiše drugu pobedu u prvenstvu.

Bre Ajvi je bio najefikasniji sa 16 poena, Bojan Krstevski je dodao 14, a Vojdan Stojanovski 11. U poraženom timu Erik Kraford je imao 16, a Filip Bakoč 10 poena.

Tabela

Gostivar 3-0, Euro Nikel 2-1, MZT 2-1, Feniks 2010 2-1, Pelister 2-1, Čair 2030 2-1, Strumica 1-2, Kožuv 1-2, TFT Skoplje 1-2, Kumanovo 1-2, FMP Akademija 1-2, Rabotnički 0-3.