Pelister ruši redom, Silađi sjajan u porazu

Nikola Silađi
(Photo by Nebojsa Parausic/Euroleague Basketball via Getty Images)

U okviru 15. kola elitne makedonske lige u nedelju su odigrana dva susreta, MZT Skoplje - Pelister 81:95 i Vardar - Kožuv 95:86.

Lider prvenstva, Pelister, osvojio je bodove u Skoplju na više nego lagan način. Tim iz Bitolja je dopustio domaćinu vođstvo samo u uvodnim minutima susreta, a od tada je konstantno povećavao vođstvo i početkom četvrte četvrtine stigao do maksimalnih 27 poena (63:90).

Bojan Trajkovski iz pobedničkog tima je zabeležio dabl-dabl, 20 poena, 13 skokova i 2 asistencije, Igor Kesar je upisao 25 poena, 5 skokova i 2 asistencije, a Nikola Malešević 19 koševa, 9 skokova i 5 asistencija.

U poraženoj ekipi Robert Montgomeri je takođe imao dabl-dabl učinak, 27 koševa, 12 skokova i 2 asistencije.

Vardar je savladao boljeplasirani Kožuv zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, u prvih 20 minuta vođena je ravnopravna borba, ali domaćin je u nastavku stekao osetnu prednost.

U redovima pobednika Dikembe Dikson je pružio dabl-dabl partiju, 20 poena, 13 skokova i asistenciju, a Dino Radoš je zabeležio 16 poena i 2 skoka.

U Kožuvu je Nikola Silađi odigrao izvanredno, ostvario dabl-dabl učinak, sa 32 poena,  12 skokova i 1 asistenciju.

Tabela: Pelister 11-2, FMP Akademija 7-7, Gostivar 8-4, TFT Skoplje 8-3, Euro Nikel 7-5, Kumanovo 7-4, Kožuv 5-7, Crn Drim 1-14, MZT Skoplje i Rabotnički 6-3, Vardar 3-9, MZT Skoplje 2-10.