Pelister srušio Skopljance za 1-1, dabl-dabl Maleševića

košarkaška lopta Makedonija
Shutterstock / By BERMIX STUDIO

Pelister je odneo pobedu u drugom meču finala plej-ofa severnomakedonske elitne lige, savladavši tim MZT Skoplja u produžetku: 82:79 (70:70) - 1:1 u seriji.

Pelister je bolje otvorio utakmicu, poveo 5:0, a Skopljanci su u prvoj četvrtini uspeli samo da izjednače rezultat u nekoliko navrata i jedanput u drugoj deonici. Do kraja prvog poluvremena ekipa iz Bitolja je imala konstantno jednocifreno vođstvo, koje je na kraju prvog poluvremena dostiglo maksimum od 9 poena (39:30).

Povezano:

Sličan odnos snaga potrajao je do sredine trećeg perioda, kada je MZT Skoplje napravilo preokret (47:44), a potom je usledila rezultatska klackalica, da bi u četvrtoj četvrtini Pelister ponovo imao inicijativu.

Međutim, posle 65:58 gosti se nisu predavali, serijom 5:0 stigli su na dva poena zaostatka i nagovestili dramu na parketu. Usledila su dva izjednačenja 65:65 i 70:70, pri čemu je ovo drugo označilo kraj regularnog dela susreta.

U petominutnom nastavku domaći su ponovo poveli i održavali 2, 3 poena prednosti, a Skopljanci su izjednačili na 79:79, ali je izbegnut drugi produžetak. Nikola Malešević je, potom, sa linije slobodnih bacanja postigao pobedničke poene za Pelister.

Inače, srpski tandem Nikola Malešević – Igor Kesar i ovom prilikom je prednjačio dobrom igrom. Malešević je upisao dabl-dabl, 20 poena, 13 skokova i 6 asistencija, dok je Kesar postigao 16 poena i dodao 6 skokova i 1 asistenciju. Vojdan Stojanovski je za skopski tim zabeležio 16 poena, 2 skoka i 2 asistencije, a Robert Rikić 11 poena i 5 skokova.

Treći duel finalista je na programu u utorak od 19 časova u Skoplju.