Poraz skopske FMP Akademije, Krstajić brojao do 34

2020 Euroleague Basketball

U 13. kolu elitne makedonske lige u subotu su odigrana četiri meča: MZT Skoplje 2 - Kumanovo 67:68, Vardar - Pelister 80:105, TFT Skoplje - Crni Drim 113:82, FMP Akademija - Euro Nikel 89:94 (posle produžetka).

Kumanovci su slavili u gostima protiv MZT Skoplja 2 sa „pola koša“. Posle ravnopravne borbe u prvoj četvrtini, Kumanovci su u drugoj deonici održavali jednocifreno vođstvo, na poluvremenu je bilo 36:43, a sličan odnos snaga je potrajao do sredine četvrtog perioda. Domaći tada uspevaju da prvi put posle prve četvrtine povedu 63:62, ali gosti trojkom preokreću na 63:65 i uspevaju da sačuvaju minimalnu prednost za konačan trijumf.

U pobedničkoj ekipi Branislav Đekić je upisao 18 poena i 7 skokova, a u poraženoj Luka Savićević 14 koševa, 1 skok i 4 asistencija.

Pelister je na moćan način stigao do desete pobede u prvenstvu i učvrstio se na liderskoj poziciji, ovom prilikom mušterija je bio tim Vardara, koji je doživeo debakl na svom parketu (80:105).

Domaći su jedino vođstvo imali na samom početku susreta – 2:0, a gosti su ih posle toga konstantno gazili, do maksimalnih „plus 33“ u četvrtom periodu.

U timu iz Bitolja dva igrača su imala dabl-dabl učinak, Igor Kesar je zabeležio 25 poena i 14 skokova i 2 asistencije, Bojan Trajkovski 24 koševa, 10 skokova i 3 asistencije.

Za Vardar je Amerikanac Dikson Dikembe uknjižio 25 poena i 7 skokova.

Ni na meču TFT Skoplje – Crn Drim nije bilo nikakvih uzbuđenja. Domaći su od početka druge četvrtine počeli da grade rezultatsku prednost, na kraju trećeg perioda bilo je 83:65, a u četvrtom su imali maksimalnih „plus 29“.

Kod pobednika Čejz Šelman je uknjižio 19 poena i 6 skokova, a Lehlen Andreson 18 koševa, 6 skokova i 2 asistencije, dok je u poraženom sastavu bolji od ostalih bio Mihajlo Arsoski sa 16 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Dramatičan meč su odigrale ekipe FMP Akademije i Euro Nikela, a pobedu su izborili gosti u produžetku. Tim iz Kavadaraca je bio bolji u prvom poluvremenu (38:48) i imao rezultatsku prednost do završnice utakmice ali razlika se u finišu istopila, kada su domaći na kratko napravili preokret, da bi se regularni deo meča završio nerešenim rezultatom – 80:80. U petominutnom nastavku nastavljena je drama, pri čemu su domaći imali minimalno vođstvo, ali su gosti u 44. minutu preokrenuli na 89:92 i potom zasluženo trijumfovali.

Tandem FMP Akademije Krstajić – Heris postigao je zajedno 65 poena. Stefan Krstajić je upisao 34 poena i 5 skokova, a Ronald Heris 31 koš, 4 skoka i 3 asistencije. U poraženom sastavu, Darko Sokolov je uknjižio 20 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a Robert Rikikj je imao dabl-dabl učinak, 21 poena i 12 skokova.

Redosled na tabeli: Pelister 10-1, TFT Skoplje 8-3, Gostivar, Euro Nikel 7-3, FMP Akademija 6-5, Kumanovo 5-4, Crn Drim 1-12, Vardar 2-9, Rabotnički 5-2, MZT Skoplje 4-3, Kožuv 3-5, MZT Skoplje 2 1-8.