Rabotnički u seriji, palo i Kumanovo

košarka lopta
Shutterstock, Inc

Košarkaši Rabotničkog pobedili su u zaostalom susretu šestog kola Superlige Severne Makedonije Kumanovo kod kuće 79:72.

Gosti su silovito krenuli i poveli 13:0. Ipak, prednost se postepeno topila i već do kraja prve četvrtine iznosila je samo dva poena. Ipak, sve do poluvremena Kumanovo je čuvalo vođstvo.

U drugom delu dolazi do preokreta, pošto je Rabotnički na samom startu treće deonice napravio seriju 7-0 za preokret. Meč je prelomljen tek u poslednjoj četvrtini, u kojoj je domaćin došao i do dvocifrene prednosti 74:64.

Kod pobrednika Pits je bio najefikasniji sa 32 poena, dok je Mladenovski zabeležio 18 uz 14 skokova. Na druoj strani odličan je bio Branislav Đekić sa dabl dabl učinkom od 25 poena i 13 skokoca, dok je Livingston zabeležio 23 poena uz šest asistencija.

Rabotnički je na deobi sedmog mesta sa Kožuvom, pošto oba tima imaju po devet pobeda, ali Rabotnički ima pet poraza i čak šest utakmica manje. Kumanovo je na deobi četvrtog mesta sa skorom 10-6.