Severna Makedonija: Drugi tim „Metalaca“ srušio lidera

MZT Skopje Aerodrom/Petr Stojanovski

Deseto kolo elitne severnomakedonske lige obeležilo je iznenađenje, nižeplasirana ekipa MZT Skoplja 2 porazila je lidera, FMP Akademiju 88:77! U subotu su odigrane još četiri utakmice i postignuti su sledeći rezultati: Vardar - Euro Nikel 68:94, TFT Skoplje - Gostivar 81:73, MZT Skoplje - Crn Drim 104:67.

Drugi tim skopskih “metalaca” je od starta stavio do znanja prvoplasiranom timu FMP Akademije da ide na pobedu. Domaćin je poveo 9:2, a gosti su preokrenuli na 16:20, na kraju prve četvrtine. Međutim, to vođstvo se istopilo već u prvom minutu druge deonice, posle čega MZT Skoplje 2 ponovo odmiče na “plus 7” (29:22). FMP do kraja susreta nije imao rezultatsku prednost, uspeo je samo da zaostatak od 8 poena smanji na 3, ali od početka poslednjeg perioda domaćin dodaje gas i odmiče na dvocifrenu razliku.

U pobedničkoj ekipi Luka Savićević je zabeležio 21 poen i 3 asistencije, a Robert Montgomeri dabl-dabl učinak, 19 koševa i 20 skokova! U redovima poraženih Teodor Atanasov je upisao 18 koševa, 4 skoka i 2 asistencije.

Vardar je na svom terenu doživeo debakl u duelu sa ekipom Euro Nikel. Kavadarčani su u Skoplju imali lakši trening, iz minuta u minut su povećavali prednost i deklasirali domaćina.

U pobedničkom sastavu Anton Kazarnovski je uknjižio 24 poena, 7 skokova i 3 asistencije, a Danilo Mijatović 19 poena i 3 skoka. U Vardaru je bolji od ostalih bio Marko Dujković sa dabl-dabl partijom 16 koševa i 11 skokova.

TFT Skoplje i Gostivar su odigrali zanimljiv meč, sa mnogo preokreta. Gosti su bolje otvorili meč, ali su domaći uspostavili ravnotežu do kraja prve deonice, potom je u drugom periodu viđena rezultatska klackalica, pa se u nastavku činilo da su Skopljanci prelomili meč kod 48:39. Međutim, na kraju treće četvrtine bilo je 55:58, a onda su domaći napravili odlučujući obrt, neznatno vođstvo uvećali na “plus 10” i mirno stigli do pobede.

U skopskoj ekipi po 19 poena postigli su Tajron Heris i Lendrijus Horton, pri čemu je prvi imao 7 skokova i 6 asistencija, a drugi 5 skokova. Aleksandar Todorović iz Gostivara ubacio je 20 poena i tome dodao 7 skokova.

Prvi tim MZT Skoplja je sa pola snage pregazio ekipu Crnog Drima. U sudaru neravnopravnih rivala samo se postavljalo pitanje razlike kojom će domaći da slave.

U pobedničkom sastavu Hasani Grevet je ostvario dabl-dabl učinak sa 26 poena, 11 skokova i 4 asistencije, a Andrej Magdevski je uknjižio 20 koševa, 6 skokova i 7 asistencija. Kod gostiju, Džejms Kauhard je zabeležio 21 koš i 4 skok.

Poredak na tabeli: FMP Akademija 4-3, Pelister 5-0, Euro Nikel i TFT Skoplje 4-2, Gostivar 3-3, Rabotnički 4-0, Kumanovo 3-2, Crn Drim 1-6,  Vardar 1-5, MZT Skoplje 2-2, MZT Skoplje 2 1-4, Kožuv 0-3.