Škendija zgazila Vardar

fudbal lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Škendije pobedili su Vardar (6:1), u Skoplju, u 24. kolu Prve makedonske fudbalske lige.

Skopljanci su imali snage samo za vođstvo – Mirčevski je pogodio u 11. minutu. Lider je brzo uzvratio i golovima Ramadanija u 27. i Ibraimija u 34. minutu obezbedio prednost. U nastavku, igrao je samo jedan tim – Ibraimi u 49, Doriev u 55, Hebaj u 69. i Elezi u 90. overili su konačnih 1:6.

Akademija Pandev upisala je „minimalac“ protiv Struge, zahvaljujuću jedinom strelcu Velinkovskom.

U duelu Belasice i Rabotničkog nije bilo pobednika (1:1). Poveo je domaćin, preko Guđufija u 18, da bi u nastavku uzvratio Petkovski za konačnih 1:1.

Drugoplasirani Škupi pobedio je Sileks u Kratovu sa 3:1. Domaći tim poveo je preko Karakamiseva (15), gosti su stigli do preokreta zahvaljujući Ruatubiajeu (38), Diaku (70) i Reginaldu (88).

U gostima su slavili i fudbaleri Makedonije Đorče Petrov – sa 2:1 pobedili su Renovu. I na ovom susretu poveli su domaćini, pogodio je Šefiti za 1:0, da bi Aleksovski u 36. i Da Silva u trećem minutu sudijske nadoknade vremena overili trijumf Skopljanaca.

Škendija, sa 53 boda, vodi trku ispred drugoplasiranog Škupija, koji zaostaje sedam koraka. Slede Makedonija Đorče Petrov (41), Struga (34), Rabotnički (33). U donjem delu tabele od osmog do 12. mesta rasporedili su se Akademija Pandev (28), Vardar (27), Sileks (26), Renova (24) i Belasica (14).