Skopljanci se provukli, blistao Oludžobi, Crnić odličan

2020 Euroleague Basketball

MZT Skoplje je u polufinalu plej-ofa severnomakedonske Super lige. Mnogo uzbuđenja je bilo na meču MZT Skoplje - Kumanovo, koji je odlučen u petominutnom produžetku, pobedom Skopljanaca 94:91(81:81), a četvrtfinalna serija je završena skorom 2:1.

Kumanovci su u treći duel četvrtfinala ušli osokoljeni pobedom na svom parketu od pre dva dana (99:95). Doduše, domaći su bolje otvorili meč, ali ih je kasniji ležerniji pristup umalo skupo koštao. Prvi preokret su Kumanovci načinili krajem uvodne deonice, kada su stekli prednost od 4 poena, a i na poluvremenu su posle rezultatske klackalice vodili 41:39.

U trećoj četvrtini se igralo po principu „koš za koš“, da bi u četvrtoj četvrtini gosti sve vreme imali neznantnu prednost, koju su Skopljanci samo dva puta ugrozili, izjednačenjem rezultata na 69:69 i kada su se izborili za 81:81 na kraju regularnog dela susreta. Domaći su se tek tada trgli i u produžetku su odmakli na 87:81, a gosti smanjili na 87:83, a Skopljanci su održavali razliku od 4 poena, koju su Kumanovci smanjili na kraju na „pola koša“.

U MZT Skoplju Olufemi Oludžobi je pružio izvanrednu partiju, kada je video da je vrag odneo šalu razigrao se u drugom poluvremenu i u produžetku i ukupno zabeležio 32 poena (10-7 za dva, 6-3 za tri, 9-9 slobodna bacanja), 9 skokova i 2 asistencije, za 37 indeksnih poena. Njegov saigrač Hasani Gravet je upisao dabl-dabl, 21 poen, 8 skokova i 10 asistencija.

U Kumanovu su najbolji bili Srbin Jovan Crnić sa 27 poena i 2 skoka i Damjan Robev sa 19 poena, 5 skokova i 2 asistencije.