Slavlje TFT Skoplja, Mijatović dobar u porazu

2020 Euroleague Basketball

Na dva subotnja meča u okviru 11. kola elitne makedonske lige postignuti su sledeći rezultati: Euro Nikel - TFT Skoplje 79:86, Gostivar - MZT Skoplje 2 78:62.

Ekipa TFT Skoplja pobedila je u Kavadarcima domaći Euro Nikel posle uzbudljive borbe. Tom čitave utakmice bio je tesan rezultat, pri čemu su domaći bili češće u vođstvu u prve tri četvrtine,ali sve je bilo rešeno kada su Skopljanci u finišu susreta odmakli na “plus 10” (75:85).

Amerikanac Tajron Heris iz pobedničke ekipe je pružio dabl-dabl partiju sa 16 poena, 7 skokova i 13 asistencija, a u timu Euro Nikela dabl-dabl učinak je imao Darko Sokolov, 17 koševa, 13 skokova i 3 asitencije, dok je Danilo Mijatović zabeležio 18 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Gostivar je lako izašao na kraj sa ekipom MZT Skoplja 2. Gosti su ozbiljnije zapretili samo u prvoj četvrtini i početkom druge, sve ostalo je bilo u znaku domaćih.

U ekipi Gostivara Aleksandar Kostoski je uknjižio 20 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a Luka Savićević iz skopskog tima, 22 koša i 2 skoka.

Redosled na tabeli: Pelister 8-0, FMP Akademija 5-3, TFT Skoplje, Rabotnički 5-2, Gostivar i Euro Nikel 4-3, MZT Skoplje 3-3, Crn Drim 1-7, Kumanovo 3-2, Vardar 1-6, MZT Skoplje 2 1-5, Kožuv 0-4.