Ex-Yu lige 4. okt 202120:23 0 komentara
košarka lopta koš
Shutterstock, Inc

U ponedeljak je kompletirano prvo kolo košarkaškog šampionata Severne Makedonije. Pobedama su sezonu otvorili Kumanovo i TFT Skoplje.

TFT Skoplje je do pobede došlo na gostovanju Kožuvu rezultatom 88:77, a trijumf su gosti najavili već u prvom poluvremenu.

Tim iz Skoplja imao je 16 poena prednosti na poluvremenu, Kožuv je jedinu dobru četvrtinu odigrao u trećem periodu, ali je nadoknadio samo šest poena. Nedovoljno za išta više od poraza nakon rezultatski izjednačene poslednje deonice.

Kod pobednika je najefikasniji bio Horton sa 24 poena i osam skokova, Maslinko je dao 13, a Kostoski deset poena. U ekipi Kožuva istakao se Granić sa 23 poena, Simonovski je dao 18, Nikolovski 14, a Vilijams poen manje.

Kumanovo je sezonu počelo pobedom na svom parketu protiv Angelija 73:64.

Domaćin je nakon veoma izjednačenog prvog poluvremena meč prelomio u trećoj četvrtini kada je i stekao kapitalnu prednost koju je u poslednjih deset minuta uspeo da sačuva.

Holms je predvodio Kožuv sa 16 poena, dva manje dao je Džozef, a Kaplanović je brojao do 13. Sa druge strane, Sambri je stao na 18, Manderson na 14, a Vasar je sa 13 poena i deset skokova upisao dabl-dabl.