TFT slavio u skopskom derbiju

Rob Carr, Getty Images Sport

U nedelju je odigran samo jedan meč 15. kola elitne severnomakedonske lige: MZT Skoplje 2 - TFT Skoplje 66:79.

U skopskom derbiju slavio je TFT Skoplje. Drugi tim MZT Skoplja se svojski trudio da savlada gradskog rivala, nije bio u velikom zaostatku i u nekoliko navrata se vraćao iz minusa. Međutim, ekipa TFT Skoplja je odigrala zrelo i sigurno kada je bilo najpotrebnije, u poslednjoj četvrtini, posle 58:55 u korist domaćih, serijom 6:0 preokrenula je na 61:58, a zatim odmakla i na dvocifrenu prednost.

MZT Skoplje 2 je u prvom poluvremenu pružio značajan otpor protivniku, koji je, istina, imao 5 poena viška na kraju uvodne deonice, ali su domaći bili u plusu na velikom odmoru (41:39). U trećoj četvrtini je TFT Skoplje imao prednost do 7 poena, ali su „metalci“ napravili nekoliko preokreta tokom tog perioda, koji se završio rezultatom 56:55. Međutim, sve je ubrzo rešeno u četvrtoj četvrtini.

U pobedničkom timu najbolji je bio Amir Smit sa dabl-dabl učinkom, 21 poenom i 15 skokova, a pratio ga je Lendrijus Horton sa 19 poena i 7 skokova.

U poraženom sastavu Samet Jigitoglu je zabeležio 17 poena i 9 skokova.

Tabela: Pelister 14-0, MZT Skoplje 12-3, Gostivar 9-5, TFT Skoplje 8-7, FMP Akademija 9-5, Euro Nikel 7-7, Feniks, Rabotnički 7-6, Kožuv 5-10, Kumanovo 4-11, MZT Skoplje 2 2-13, Angeli 1-12.