Niksi ubedljivo bolji od Seltiksa

NBA 20. okt 20164:15 > 4:18
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Njujork Niksi stigli su do ubedljive pobede protiv Boston Seltiksa u pripremnom duelu i slavili rezultatom 121:96.

Nakon prvih deset minuta nije izgledalo da će Niksi odneti ovako ubedljivu pobedu jer su taj deo igre samo sa jednim poenom prednosti (28:27). U drugoj četvrtini pojačali su tempo i u napadu i u odbrani i stigli do +9 na poluvremenu.

Njujorčani su se konačno „odlepili“ u trećoj deonici, a u završnom delu igre samo su povećavali prednost do konačnih 15 poena razlike.

Kristap Porzingis postigao je 20 poena za ovu pobedu Niksa, uz sedam skokova i četiri asistencije. Po 12 oena dodali su Saša Vujačić i Ron Bejker, dok su po jedan manje postigli Kortni Li i Džastin Holidej.

Najbolji je na drugoj strani bio Džajlin Braun koji je postigao 17 poena za svoju ekipu, Teri Rozijer ga je pratio sa 13, dok je jedan manje ubacio Ardžej Hanter.