Vol i Bil uništili Sikserse, Gober 19+19, Vučević 15p

NBA 15. jan 20176:27 > 6:34
Getty Images/Kevin C. Cox

Košarkaši Vašingtona i Jute kompletirali su uspešno veče domaćina u mečevima najjače košarkaške lige sveta odigrane ove noći.

Getty Images/ Steve Dykes

Vizardsi su u prestonici SAD savladali Filadelfiju sa 109:93, dok je Juta u uzbudljivom duelu u Solt Lejk Sitiju bila bolja od orlanda 113:107.

Prethodno su pobede ostvarili Los Anđeles Klipersi, Čikago Bulsi i Feniks Sansi, koji su trijumfom protiv San Antonija režirali iznenađenje večeri.

Vašington je protiv Siksersa bio u zaostatku od 13 poena u drugoj četvrtini, ali su u nastavku meča odigrali zaista dobro i u poslednjem periodu imali su i +24.

Džon Vol sa 25 poena (3/4 za tri) i po 7 skokova i asistencija je bio najbolji u četvrtoj pobedi svog tima u poslednjih pet utakmica, 20 koševa postigao je Bredli Bil, dok je Marćin Gortat dodao 12 i 10 skokova.

Kod gostiju, koji su prekinuli niz od tri pobede, Džalil Okafor je upisao 26 poena i 9 skokova, Ersal Iljasova 18, a Dario Šarić 9 poena (3/7 iz igre, 2/5 za tri), 4 skoka i asistenciju za 26 minuta.

Mnogo interesantnije bilo je u Solt Lejk Sitiju, gde su Džezeri u provj četvrtini primili više poena nego u naredne dve zajedno (42:29). Serijom 17:2 domaći su se brzo vratili u meč i do samog finiša publika je gledala izjednačenu borbu.

Na nešto manje od tgri minuta pre kraja rezultat je bio 102:102, a serijom 8:0 Džezeri su overili treći vezani trijumf, 26. u sezoni.

Gordon Hejvord je sa 23 poena, 5 skokova i 7 asistencija predvodio Jutu, Rudi Gober ga je pratio sa po 19 poena i skokova, do je Derik Fejvors upisao 17.

Elfrid Pejton je za Magične zabeležio 28 poena, a nedostajali su mu po skok i asistencija da ostvari tripl dabl, Aron Gordon je postigao 21, a Nikola Vučević 15 koševa (7/15 iz igre, 1/3 za tri), uz 8 skokova i po tri asistencije i ukradene lopte.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU NBA lige.