Dragić predvodio Hit protiv Netsa

NBA 31. jan 20174:06 > 4:08
Elsa/Getty Images

Košarkaši Majami Hita slavili su protiv Bruklin Netsa rezultatom 104:96, a još jednu sjajnu partiju u timu sa Floride ostvario je slovenački košarkaš Goran Dragić.

Netsi su bili ti koji su bolje ušli u utakmicu, povećavali su prednost do 11 poena, da bi se domaći tim probudio u finišu prvog poluvremena. Hit je od tada gotovo bez problema održavao prednost koja je u jednom trenutku iznosila 13 razlike i zasluženo je došao do osme pobede zaredom.

Dragić je predvodio Hit sa 20 poena i osam asistencija, Dion Vejters je imao poen manje, uz devet asistencija i šest skkova, dok je Džejms Džonson imao 17 poena i pet asistencija.

Na drugoj strani, najbolji je bio hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, koji je za 31 minut na parketu upisao 16 poena i šest skokova. Bruk Lopes je imao 14 poena, jedan više od Trevora Bukera, koji je dodao i osam skokova.

Majami sada ima 19 pobeda i 31 poraz, dok su Netsi na devet trijumfa i 39 poraza.