Rasov 34. tripl dabl, šampion jedva

NBA 17. mar 20172:23 > 2:30
Bob Levey/Getty Images

Ponovo je briljirao Rasel Vestbruk, koji je 34. tripl dabl ostvarenjem vodio Oklahomu do pobede u Torontu nad Reptorsima 123:102. Uspešan je bio i šampion Klivlend, koji se ipak dosta namučio protiv Juta Džez 91:83.

Vestbruk je imao 24 poena, 10 skokova i 16 asistencija, ali je veliku pomoć imao i u Viktoru Oladipu, koji je postigao 23 poena. Tanderi su od samog starta bili u vođstvu. Na poluvremenu su imali dvocifrenu prednost 58:48, ali su meč prelomili u trećem periodu, koji su dobili 39:22. Pored Vestbruka i Oladipa još četvorica igrača gostiju imala su dvocifren skor (Andre Robertson, Tadž Gibson, Stiven Adams i Enes Kanter), dok je na drugoj strani samo Demar Derozan bio raspoložen i postigao 22 poena.

Kavalirsi su se mnogo više mučili nego što se očekivalo protiv gostiju iz Solt Lejk Sitija. Delovalo je posle prve četvrtine, koju je domaćin dobio 29:20, da će doći lagana pobeda. Ipak, u naredne dve četvrtine Džezeri su bili odlični u odbrani i u poslednjih 12 minuta ušli bez zaostatka (65:65). Međutim, u poslednjoj deonici šampion je pojačao odbranu i na krilima Lebrona Džejmsa i Kajrija Irvinga stigao do nove pobede. Najefikasniji je bio Džejms sa 33 poena, a imao je još 10 skokova i šest asistencija, dok je Irving pridodao 21 pogodak. Na drugoj strani Rudi Gober imao je dabl dabl učinak od 20 poena i 19 skokova.