WNBA finale: Linksi nakon nove drame izjednačili na 1:1

NBA 27. sep. 20174:24 > 4:37
Getty Images/David Sherman

Ekipa Minesota Linksa izjednačila je rezultat u finalnoj seriji WNBA na 1:1, pošto je pred svojom publikom savladala Los Anđeles Sparkse 70:68.

Drugi duel je neodoljivo podsećao na prvi, kada je Minesota umalo napravila čudesan preokret ali su gošće iz Los Anđelesa ipak stigle do pobede.

Sada je sutuacija bila obrnuta, Minesota je dobila prvu četvrtinu sa ubedljivih 28:10, međutim još jednom se pokazalo da je u ženskoj košarci sve moguće, pa je tim iz L.A. dobrom igrom u drugom poluvremenu uspeo da se primakne.

U poslednjem minutu, Minesota je imala svega dva poena prednosti, Maja Mur je promašila šut za dva poena, pa su Sparksi mogli u narednom napadu da izjednače ili čak stignu do pobede.

Usledila je bizarna greška jer nisu uspele da izvedu aut, da bi im se igračice Minesote ubrzo revanširala istom merom. Ponovo je ekipa Los Anđelesa imala napad, ali je Čelsi Grej izgubila loptu, pa je domaći tim na kraju ipak odneo pobedu.

Kod pobednika, cela prva petorka je imala dvocifren učinak, prednjačila je Lindzi Vejlen sa 14 poena, Silvija Fouls je imala 13 poena i čak 17 skokova.

Kendejs Parker je za Sparkse ubacila 17 poena, i to sve u drugom poluvremenu, Čelsi Grej je dodala 15.

Serija se seli u Stejpls centar gde će biti odigrana naredna dva meča u seriji, a prvi je na programu u noći između petka i subote, takođe uz direktan prenos na Sport Klubu.

Titulu brane Sparksi, koji su prošle sezone u finalu slavili protiv istog protivnika 3:2.