WNBA: Sparksi na korak od odbrane trona

NBA 30. sep. 20175:18 > 5:24
You Tube

Košarkašice Los Anđeles Sparksa savladale su Minesota Linkse u trećem meču finalne serije WNBA 75:64 i došle na korak od odbrane šampionske titule.

Hannah Foslien/Getty Images

Najefikasnije u redovima Sparksa bile su Odisej Sims i Nneka Ogvumike, obe po 16 poena, stim što je Ogvumike dodala i 10 skokova. Pored njih dve, dvocifrene su bile i Čelsi Grej sa 14 i Kendejs Parker sa 13 poena.

Kod Minesote, Maja Mur je ubacila 16 poena, Silvija Fauls je ostvarila dabl-dabl (15p, 11sk), a 12 poena dodala je Rene Montgomeri.

Posle dva meča u Minesoti i nerešenog rezultata u seriji (1-1), finale se preselilo u Stejpls centar, gde je domaći tim, osim u pojedinim situacijama, dominirao od starta do kraja meča.

Sparksi su sjajnom odbranomm uz šest poena Ogvumikem napravile seriju 7:0 i u uvodnim minutima prve četvrtine došle do osetnije prednosti (13:4). Pred kraj deonice viđena je i prva dvocifrena prednost za Sparks 17:6.

Posle smanjenja razlike Linksa na pet poena (19:14) u drugoj deonici, usledio je novi period dobre igre domaćeg tima, za novi beg na bezbednu distancu (28:17). Od tog trenutka Linksi prave seriju 9:0 i u potpunosti se vraćaju u meč (28:26).

Najveće vođstvo domaćih viđeno je sredinom treće četvrtine (47:34). Ipak, kao i prethodna dva puta, gostujuća ekipa ponovo uspeva da se približi, a posle serije 7:0 Links dolazi na samo poen zaostatka 56:55.

U nastavku je Minesota imala nekoliko napada za potpuni preokret i prvo vođstvo, ali nije uspela da ih realizuje. Kazna je usledila na drugoj strani, Sparksi su sa dve mini serije od 5:0 i 4:0 ponovo otišle na dvocifrenu prednost i rešile meč.

Priliku da dođe do nove titule Sparks će imatu u noći između nedelje i ponedeljka od 2,30 časova, kad je na programu četvrti meč finala, uz direktan prenos na SK.