WNBA finale: Minesota izborila peti meč na svom terenu!

NBA 2. okt. 20174:29
Getty Images/Andrew D. Bernstein

U finalu WNBA igraće se odlučujući peti meč, pošto su Minesota Linksi u gostima savladali Los Anđeles Sparkse (80:69) i izjednačili rezultat u seriji na 2:2.

Gošće iz Minesote su fantastično igrale od samog starta utakmice u „Stejpls centru“ i pokazale da ne nameravaju drugu godinu zaredom da prepuste titulu timu iz Los Anđelesa.

U finišu treće četvrtine vodile su sa rekordnih 19 poena razlike, ali se početkom poslednjeg perioda igre domaći tim probudio i prepolovio prednost protivnika.

Bilo je svega minus devet nakon serije 10:2, ali i pored toga Linksi nisu dozvolili neizvesnu završnicu.

Verovatno presudne poene postigla je Maja Mur na dva minuta pre kraja, kada je nakon šuta za dva poena pogodila i dodatno bacanje, donevši svojoj ekipi 11 poena prednosti.

Već tada je bilo jasno da će se kao i prošle godine igrati odlučujući pet meč finala, ali ovoga puta na terenu Minesote.

Silvija Fauls je bila najefikasnija u pobedničkoj ekipi sa 22 poena a uz to je imala i 14 skokova, Rebeka Branson je dodala 18 poena i 13 skokova, Maja Mur 15 poena uz odličnu igru u završnici.

Za Sparkse, Odisi Sims je imala 18 poena, Neka Ogumike jedan manje.

Prenos završne bitke za titulu pratite u noći između srede i četvrtka od 02:00 na Sport Klubu.