Harden 5/5 za tri, 20 p za četvrtinu, povratak Parkera

NBA 28. nov 20174:49 > 4:57
Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarkaši Hjustona bez većih poteškoća pobedili su Bruklin, dok je derbi Teksasa između San Antonija i Dalasa obeležio povratak na teren plejmejkera Sparsa Tonija Parkera.

Hjuston je već u prvoj čevrtini došao do 21 poena prednosti (40:19), a u ovom delu meča nezaustavljiv je bio Džejms Harden sa 20 poena (5/5 za tri)!

Netsi su do odlaska na odmor uspeli da se vrate u meč (66:55), a najbolji igrač Raketa do poluvremena je upisao 25 poena (9/10 iz igre), uz 6 skokova i 4 asistencije i tako postao prvi košarkaš koji je ove sezone postigao više od 600 koševa.

Gosti iz Bruklina su u uvodnim minutama treće četvrtine ozbiljno zapretili Hjustonu (69:65), međutim, vrlo brzo domaći su se ‘odlepili’ na +20 i rešili pitanje pobednika.

U petom uzastopnom, odnosno 11. trijumfu Raketa u poslednjih 12 utakmica, Harden je učestvovao sa 37 poena (13/20 iz igre, 8/13 za tri), 10 skokova, 8 asistencija, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte, Klint Kapela je postigao 20, a Kris Pol 4, uz 14 asistencija.

Kod gostiju Ajzea Vajthed je zabeležio 24, Spenser Dinvidi 14, a Karis Levert 13 poena.

San Antonio je posle minusa od 7 poena na poluvremenu (53:46) u nastavku meča zaigrao nešto bolje i pobedio Dalas – 115:108.

Duel je obeležio povratak na teren iskusnog Francuza Tonija Parkera, koji je meč završio sa 6 poena i 4 asistencije.

Najbolji je bio Lamarkus Oldridž sa 33 poena (13/19 iz igre), 10 skokova, 4 asistencije i 3 blokade, dok je Pau Gasol utakmicu zavrpio sa 25 poena (3/4 za tri), 6 uhvaćenih lopti i 4 asistencije.

U poraženom timu po 19 poena postigli su Denis Smit Džunior i Vesli Metjus, dok je Dirk Novicki zabeležio 11 poena.

Sparsi su treći na Zapadu sa učinkom 13-7, dok je Dalas poslednji sa pet pobeda i 16 poraza.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.