Kavsima poluvreme dovoljno za pobedu protiv Majamija

NBA 29. nov 20173:23 > 3:26
Patrick Smith, Getty Images Sport

Klivlend Kavalirsi slavlili su u duelu sa Majami Hitom i zabeležili 14. pobedu u sezoni. Za Majami je ovo već 10. poraz, nakon tri vezane pobede.

Klivlend je u duelu sa Majamijem demonstrirao silu na terenu i na kraju slavio sa 108:97 za devetu vezanu pobedu.

Kavsi su krenuli svom silinom u prvom poluvremenu i u trenutku odlaska na odmor imali su čak 26 poena prednosti (75:49). Usledila je uspavana treća četvrtina Kavsa, ali Hit nije uspeo da se vrati u život.

Klivlend je u drugom poluvremenu izgledao kao potpuno drugi tim u odnosu na prve dve četvrtine i za drugo poluvreme ubacilo je samo 33 poena. Ipak, ni to nije pomoglo gostima da nešto promene u ovom meču. Uspeli su samo da, uslovno rečeno, ublaže poraz jer se ni oni nisu posebno dobro pokazali u trećoj i četvrtoj četvrtini. Prednost Kavsa u ovom duelu išla je i do 34 poena dok Hit niti jednog trenutka nije vodio.

Kavalirse je do trijumfa predvodio Kevin Lav sa 38 poena, a uz to je zabeležio i devet skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte. Lav je čak 32 poena ubacio u prvom poluvremenu. Lebron Džejms je duel završio uz dabl – dabl učinak – 21 poen i 12 skokova, a uz to je upisao i šest asistencija i pet ukradenih lopti. Dvejn Vejd je postigao 17, Džejar Smit 12, a Kajl Korver 11 poena.

U ekipi Majamija, Dion Vejters je bio najefikasniji sa 21 poenom, Bab Adebajo je postigao tri manje, Džoš Ričardson je brojao do 15, a Hasan Vajtsajd je zabeležio dabl – dabl sa 11 poena i 14 skokova. Slovenački reprezentativac Goran Dragić je za 23 minuta postigao sedam poena uz dva skoka i četiri asistencije.