Poraz Bulsa, Vizardsi u poslednji čas

NBA 29. nov 20174:25 > 4:29
Elsa, Getty Images

Novi poraz Čikago Bulsa, Vizardsima pripao zanimljiv duel u Minesoti.

Čikago Bulsi su doživeli 16. poeraz u sezoni. Ovoga puta od Bulsa su bolji bili Finiks Sansi koji su u Čikagu upisali pobedu 104:99.

Sansima je pobedu donela bolja igra u drugoj i četvrtoj četvrtini, a u prvoj i trećoj su ekipe bile izjednačene. Čikago je čak donekle bolje otvorio meč, imao minimalnu prednost, ali je borba odbrana u drugoj deonici pripala Sansima koji su na odmor odneli tri poena prednosti. U zanimljivoj završnici, Sansi su imali mirniju ruku i stigli do osme pobede u sezoni kojom su prekinuli niz od tri poraza. Čikagu je ovo šesti vezani poraz.

Najbolji u ekipi Finiksa bio je Devin Buker sa 33 poena uz koje je zabeležio i devet skokova i četiri asistencije. Tidžej Voren ga je pratio sa 25 poena (+ sedam skokova) dok je Dragan Bender za 22 minuta zabeležio četiri skoka i dve asistencije.

U Čikagu su najefikasniji bili Džastin Holidej sa 25 poena i Kris Dan sa poenom manje.

Minesota Timbervulvsi pred svojim navijačima bili na korak od pobede u veoma zanimljivom i do samog kraja neizvesnom duelu protiv Vašingtona, ali su na kraju sa 92:89 slavili Vizardsi.

Minesota je nakon prvih 12 minuta igre imala zalihu od sedam poena prednosti, ali ona se do sredine četvrte četvrtine istopila pa smo dobili meč koji je rešavala jedna lopta.

Ispostavilo se da je za pobedu na kraju bio potreban pogodak koji je na 25 sekundi pre kraja postigao Oto Porter uz još jedno pogođeno slobodno bacanje Bredlija Bila. Karl Entoni Tauns je na manje od sekund do kraja promašio trojku za izjednačenje i produžetak.

U Vašingtonu su najbolji bili Oto Porter sa 22 poena i osam skokova i Keli Obri sa 16 poena.

Minesotu su predvodili Karl Entoni Tauns sa 20 poena i 17 skokova, Džimi Batler sa 17 poena, sedam skokoova i deset asistencije i Taj Gibson sa 16 poena i 11 skokova.