NBA 29. nov 20176:23 > 6:27
Tom Pennington, Getty Images Sport

Jokićev Denver i Bogdanovićevi Kingsi doživeli ubedljive poraze.

Juta Džez je na svom parketu ubedljivo savladao Denver Nagetse 106:77.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo da će jedna od ekipa na kraju doći do ubedljive pobede jer su se timovi smenjivali u blagom vođstvu tokom prve dve četvrtine. Ipak, u drugom poluvremenu su Džezeri uspeli da se „odlepe“ i do kraja dođu do zasluženo ubedljivog trijumfa.

Denver je veoma podbacio u drugom poluvremenu pa su u trećoj četvrtini postigli 18, a u četvrtoj svega 11 poena.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Derik Fejvors sa 24 poena, devet skokova i pet asistencija. Donovan Mičel postigao je 16, Jonas Jerebko jedan manje, a Riki Rubio je meč završio sa 13 poena.

Denver su predvodili Geri Haris sa 18 poena i Kenet Farid sa 11. Nikola Jokić je imao slabu noć i za 26 minuta je zabeležio sedam poena i po šest skokova i asistencija.

Sakrameto Kingsi su pred svojim navijačima, nakon pobede protiv Golden Stejta, doživeli novi poraz. Od Kingsa su bolji bili Milvoki Baksi koji su slavili 112:87.

Baksi su od samog početka bili bolji tim i kako je meč odmicao gosti su povećavali prednost tako da njihova pobeda nije dovedena u pitanje ni jednog trenutka.

Najbolji među Baksima bio je Janis Adetokumbo sa 32 poena i po pet skokova, asistencija i ukradenih lopti. Sa 21 poenom ga je pratio Erik Bledso

U Sakramentu je Geret Templ postigao 18 poena, dok je Bogdan Bogdanović za 19 minuta upisao sedam poena, jednu asistenciju i dve ukradene lopte.