Nurkićevih 25 nedovoljno za Bakse

NBA 1. dec 20177:12 > 7:14
Andy Lyons, Getty Images

Odlična partija Jusufa Nurkića ipak nije bila dovoljna da Portland savlada na svom parketu Milvoki Bakse, koji su u Oregonu slavili 103:91. Do lake pobede u gostima došli su i Juta Džezeri protiv oslabljenih Klipersa.

Milvoki je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, a onda je znalački držao do kraja utakmice. Jedino je Portland u poslednjoj deonici uspeo, kako tako da uhvati priključak. Odbrana je bila dobra, primili su samo 16 poena, ali 25 postignutih bilo je nedovoljno za više od časnog poraza. Najveće zasluge za tako poboljšan utisak ima Jusuf Nurkić, koji je sa 25 poena (šut iz igre 9/17), 11 skokova, tri ukradene lopte i po asistencijom i blokadom, bio prvo ime svog tima. Kod pobednika Erik Bledso zabeležio je 25, a Janis Adetokumbo 20 poena. Milvoki ima skor 11-9 što mu je dovoljno za šesto mesto Istoka, dok je Portland na petom mestu Zapada sa 13-9.

Džezeri su fantastično iskoristili činjenicu da Klipersi igraju bez, odranije povređenog Miloša Teodosića i Blejka Grifina. Slavili su u Los Anđelesu 126:107 i to najviše zahvaljujući mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu, otprilike kada je do izražaja došla sužena rotacija domaćih. Kod pobednika Alek Burks je bio najefikasniji sa 28 poena, dok je Donovan Mičel zabeležio 24. Na drugoj strani Ostin Rivers zabeležio je 25, a Lu Vilijams 20 pogodaka. Ovom pobedom Juta zadržava osmo mesto na Zapadu, poslednje koje vodi u plej-of sa 11-11, ostavivši iza sebe Kliperse koji su deveti sa 9-12.