Bogdanov rekord karijere u NBA, Memfis sve više tone

NBA 2. dec 20174:14 > 4:15
Ethan Miller, Getty Images Sport

Košarkaši Sakramento Kingsa savladali su Čikago Bulse na gostovanju 107:106, uz sjajnu partiju srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića, koji je meč završio sa 19 poena, pogodivši možda i ključnu trojku u finišu.

Tih 19 poena predstavljaju rekord karijere u NBA za srpskog reprezentativca.

Uz to, Bogdan je za 30 minuta na parketu upisao i četiri asistencije, tri skoka i jednu ukradenu loptu i uz Zeka Rendolfa bio najzaslužniji za pobedu Kingsa. Bivši bek Fenerbahčea bio je na 50% ubačenih šuteva iz igre (6/12, za tri 1/2), dok je bacanja šutirao 6/9.

Rendolf je meč završio uz dabl-dabl učinak (25p, 13sk), Templ je dodao 13, a Vili Koli-Stejn 10 koševa.

Kod Bulsa, kojima je to osmi poraz u nizu a 18. od starta sezone za poslednje mesto na Istoku, Grant je bio najefikasniji sa 17 poena, dok su po 14 ubacili Markanen, Lopez i Cipser.

Kad je o Sakramentu reč, ta ekipa je došla do sedmog trijumfa u sezoni i uz 15 poraza trenutno je 14. na Zapadu.

Meč u Čikagu bio je neizvesan od početka do kraja, nijedna ekipa nije uspela da stekne dvocifrenu prednost. Najbliži tome bili su Bulsi u drugoj deonici, kad su poveli 57:48. Ipak, Kingsi su se brzo trgli i do kraja te četvrtine vratili prednost., koju su osim u nekoliko navrata održavali do kraja.

U samom finišu meča ušlo se u penal završnicu iz koje su Kingi izašli kao pobednici.

Memfis Grizlisi ni posle smene trenera Fizdejla nisu uspeli da prekinu seriju poraza, pošto su kod kuće izgubili od San Antonio Sparsa 95:79, za 10. uzastopni poraz.
Sa druge strane, Sparsima je to četvrta pobeda u nizu, a ukupno 15. za treće mesto na Zapadu.

Iako je iz direktnog duela braće Gasol statistički bolji izašao Mark, koji je meč završio sa 16 poena i 13 skokova to nije pomoglo Memfisu da izbegne poraz. Pau je za 29 minuta upisao osam poena i isto toliko skokova. Najefikasniji kod pobedničkog tima bio je Lamarkus Oldridž sa 22 poena, 18 je dodao Rudi Gej, a 11 Manu Đinobili.

Kod Grizlisa, pored Gasola dvocifreni su bili još Meklemor (14 poena) i Parsons (12 poena).