Sjajni Dejvis i Kazins pokorili i Boston

NBA 17. jan 20184:33 > 4:39
Ezra Shaw, Getty Images

Košarkaši Nju Orleansa u sjajnom meču u Bostonu posle produžetka zabeležili su treći uzastopni trijumf - 116:113.

Pelikansi su kontrolisali rezultat u većem delu utakmice, a krizne periode imali su sredinom treće i u poslednjih nekoliko minuta poslednje četvrtine.

Seltiksi su u trećem periodu nadoknadili 11 poena minusa (64:53), gosti su uzvratili i u uvodnim trenucima poslednje deonice poveli su sa 90:80, ali se lider Istočne konferencije nije predavao.

Ekipa iz Masačusetsa je serijom 10:1 na nešto manje od četiri minuta pre kraja preokrenuo na 101:96, međutim, Pelikansi su i ovoga puta imali odgovor tako da je Kajri Irving 11 sekundi pre kraja meča obezbedio produžetak Bostonu (104:104).

Ipak, u dodatnih 5 minuta Entoni Dejvis i Demarkus Kazins su potpuno dominirali i potpomonguti Džruom Holidejom, koji je 53 sekunde prekraja postavio konačan rezultat nisi mogli da izbegnu 11. poraz u sezoni.

Dejvis je meč završio sa 45 poena (16/34 iz igre, 13/15 slobodna bacanja), 16 skokova i po 2 asistencije i blokade, Kazins je upisao 19 poena, 15 skokova, 5 asistencija, 3 ukradene, ali i 7 izgubljenih lopti, dok je Holidej u trećem uzastopnom trijumfu Pelikansa dodao 23 poena i 7 asistencija.

U domaćoj ekipi Irving je zabeležio 27 poena (8/24 iz igre, 5/12 za tri), 7 skokova i 2 asistencije, Dželejn Braun i Markus Smart po 16, dok je Al Horford postigao 14 poena (4/5 za tri), uz 9 skokova i 6 asistencija.

Orlando je prekinuo seriju pobeda Minesote uz meč karijere Evana Furnijea, ali ovaj duel će ostati upamćen po napadu Arona Aflala na Nemanju Bjelicu.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.