Druga pobeda Kokoškova, Ibaka uništio Lejkerse

NBA 5. nov 20185:43 > 5:46
Christian Petersen/Getty Images

Finiks Sansi su savladali Memfis Grizlise rezultatom 102:100, Minesota je izgubila od Portlanda 111:81, dok je Toronto savladao Los Anđeles Lejkerse 121:107.

U prvom poluvremenu duela Memfisa i Finiksa su Grizlisi uglavnom vodili, čak imali i devet razlike ali su se Sansi vratili do velikog odmora. U trećoj deonici je Finiks opet morao da juri protivnike koji su imali i deset poena prednosti, ali su to izabranici Igora Kokoškova ipak stigli do isteka treće četvrtine.

Isto se desilo i u poslednjem periodu kada je Finiks napravio ključne serije poena u poslednjih nekoliko minuta. U završnicu se ušlo u potpunom egalu, a čovek odluke je bio Devin Buker koji je dva puta pogodio za dva u poslednjem minutu. Drugi pogodak je bio dve sekunde pre kraja i tako su Sansi došli do druge pobede ove sezone. Šut za pobedu je ima Majk Konli iz Grizlisa ali on nije pogodio trojku.

Buker je bio i najefikasniji sa 25 poena, Trevor Ariza je imao 16, a na ovom meču su Sansi šutirali trojke 14/32. Kod Memfisa je Šelvin Mek bio najefikasniji sa 21 poenom.

Portland je bio veoma ubedljiv protiv Minesote, a meč su počeli da lome u drugoj četvrtini kada su napravili seriju 12:2. Do kraja meča je razlika u korist Trejl Blejzersa samo rasla pa je konačan rezultat bio 111:81.

Jusuf Nurkić je imao 19, a Si Džej Mekolum i Damijen Lilard po poen manje. Karl Entoni Tauns je imao 23 poena za Minesotu, a meč je na klupi presedeo Derik Rouz. Džimi Batler nije bio u sastavu.

Toronto je već u prvoj četvrtini najavio da će veče u Stejpls centru biti veoma neprijatno za navijače Lejkersa. Posle nešto više od šest minuta bilo je 25:8, da bi se četvrtina završila rezultatom 45:17. Iako su Lejkersi dobili svaku od sledećih četvrtina ni u jednom momentu nisu ugrozili vođstvo Reptorsa.

Serž Ibaka je bio fenomenalan u Torontu sa čak 34 poena uz šut iz igre 15/17. Kajl Lauri je ubacio 21 poen uz 15 asistencija, a u timu iz Kanade nije bilo Kavaja Lenarda. Kajl Kuzma je kod Lejkersa ubacio 24 poena, a Lebron Džejms je meč završio sa 18.