Kingsi razbijeni, Bogi prvi put starter, Srbi 32 poena

NBA 26. nov. 20184:34 > 4:35
Ezra Shaw, Getty Images

Košarkaši Jute pobedom protiv Sakramenta 133:112 prekinuli su seriju od tri poraza, a trijumf je utoliko značajniji jer je ostvaren bez pomoći najboljeg igrača Donovana Mičela.

Tim iz Solt Lejk Sitija je sa učinkom 9-11 u donjem delu tabele Zapadne konferencije, dok Kingsi posle drugog uzastopnog poraza imaju polovičan učinak 10-10.

Domaći su dobro počeli utakmicu i prvih devet poena za ekipu iz Kalifornije (9:4) postigli su Nemanja Bjelica (5) i prvi put ove sezone starter Bogdan Bogdanović (4), međutim, Džezeri su brzo odgovorili i predvođeni rasploženim Rikijem Rubijom na poluvreme su otišli sa 9 poena viška (59:50).

Španac je odigrao verovatno jedno od najboljih poluvremena u karijeri i postigao je 23 poena (10/12 iz igre, 2/3 za tri, 1/2 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 3 asistencije za 17 minuta.

Od 50 poena Kingsa u prvom delu meča polovinu su postigli srpski reprezentativci – Bogdanović 15 (5/10 iz igre, 1/3 za tri, 4/4 slobodna bacanja) i Bjelica 10 (4/4 iz igre, 1/1 za tri).

Očekivala se reakcija Sakramenta u nastavku, ali osim solidne igre u središnjem delu treće četvrtine, ostatak je protekao u dominaciji Jute. Rubiju se pridružio Gudi Gober i u finišu meča Džezeri su imali maksimalnih plus 28 (129:101).

Rubio je utakmicu završio sa 27 poena (11/16 iz igre), 7 skokova i 5 asistencija, po 18 su dodali Džo Ingls i Gober (15 skokova, 5 asistenbcija), dok su Džoe Krauder i Alek Burks upisali po 14.

U poraženoj ekipi Bogdanović je sa 20 poena (6/14 iz igre, 2/5 za tri, 6/6 slobodna bacanja) bio najefikasniji, a imao je još po 3 skoka i asistencije i jednu ukradenu loptu za 34 minuta, Marvin Begli je postigao 18, Dearon Foks 13, a Bjelica 12 (4/4 iz igre, 1/1 za tri, 3/3 slobodna bacanja), uz 5 skokova i ukradenu loptu za 18 minuta.