Sjajni Vučević i Ros nemoćni jer je KD imao svoje veče

NBA 27. nov 20186:45 > 6:54
Kevin C. Cox/Getty Images

Golden Stejt Voriorsi su savladali Orlando Medžik na domaćem terenu 116:110 uz fantastičnu partiju Kevina Durenta i Nikole Vučevića. San Antonio je bio bolji od Čikaga, a Indijana je deklasirala Jutu Džez u gostima.

Orlando je pokazao zube u drugoj četvrtini, kada su odlično igrali Mo Bamba, Terens Ros i Nikola Vučević. Gosti sa Floride su tada napravili čak 17 poena viška, sa čime su otišli na veliki odmor. U trećem periodu se desila očekivana reackija Voriorsa, a tada je lider „ratnika“ bio Kevin Durent. Ipak to još nije bilo dovoljno za vođstvo Golden Stejta koje je usledilo tek na pet i po minuta do kraja kada je trojku dao Klej Tompson.

Usledio je odgovor Orlanda koji je uspeo da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu pa se u poslednji minut ušlo sa samo poenom prednosti za Golden Stejt. Tada trojku pogađa Kevin Durent posle čega Voriorsi vode 113:109 te je to aktuelnim šampionima i obezbedilo trijumf.

Kevin Durent je imao fantastičan meč sa čak 49 poena, devet asistencija i šut iz igre 16/33, dok je Klej Tompson dodao 29 poena uz šest pogođenih trojki. Nikola Vučević je bio najbolji u timu Orlanda sa 30 poena i 12 skokova, a Terens Ros je ubacio 28 poena.

San Antonio je slavio u Čikagu protiv Bulsa 108:107. Posle izjednačenog prvog poluvremena Čikago je uspeo u trećem periodu da napravi plus sedam što je bila najveća prednost neke od ekipe tokom utakmice. Ipak Sparsi su to lako nadoknadili da bi u četvrtoj četvrtini napravili kljuičnu seriju od 10:1, a Bulsi su skoro četiri minuta bili bez koša iz igre. Sa dve trojke Rajana Arćidijakona Čikago se spustio na minus jedan da bi Zek Lavin promašio trojku za pobedu četri sekunde pre kraja.

Demar Derozan i Lamarkus Oldridž su bili najbolji kod Sparsa sa 21 odnosno 20 poena, a kod Čikaga je Lavin imao 28, a Arćidijakono 22 poena.

Davis Bertans je za 18 minuta imao šut iz igre 1/7, četiri skoka i dva poena. Ipak bivši igrač Partizana je imao najbolju +/- statistiku u svom timu, pa su Sparsi sa njim na parketu bili u plusu 18 poena.

Indijana je bila ubedljiva protiv Jute u Solt Lejk Sitiju 121:88. Pejsersi su sve vreme vodili, a u poslednjoj četvrtini su prelomili utakmicu dobivši taj period 32:18. Dag Mekdermot je imao 21 poen kod Indijane, Bojan Bogdanović je dodao 15, dok je kod Jute Derik Fejvors bio najefikasniji sa 15.