Sansi vole istočnu obalu, rekord Rokitsa sa 26 trojki

NBA 20. dec 20183:50 > 3:54
Sarah Stier/Getty Images

Finiks Sansi su savladali Boston Seltikse rezultatom 111:103 i tako došli do četvrtog uzastopnog trijumfa. Hjuston Rokitsi su postigli čak 26 trojki u utakmici protiv Vašington Vizardsa i tako su oborili rekord NBA lige.

Posle lošeg prvog perioda u kom su primili čak 37 poena, Sansi su zaigrali mnogo bolje u trećem periodu kog su dobili 33:25, da bi u trećem izabranici Igora Kokoškova igrali još bolje. Tada su vodili čak i osam razlike, da bi u poslednjoj deonci napravili i plus 13.

Finiksu se nije ponovila situacija iz prošle utakmice kada su ispustili trijumf protiv Bostona i Sansi su obezbedili trijumf dobrom završnicom četvrte četvrtine.

Devin Buker je imao 25 poena, Deandre Ejton 23, a Ti Džej Voren 21. Kajri Irving je kod Bostona ubacio 29 poena uz deset asistencija.

Šarlot je slavio protiv Klivlenda kod kuće 110:99, a prelomni momenti meča desili su se u trećoj četvrtini. Tada su Hornetsi stigli do preokreta, jer su Kavsi imali nešto bolje prvo poluvreme. Odličan je tada bio naravno Kemba Voker da bi mu se u poslednjem periodu pridružili Toni Parker i Marvin Vilijams. Voker je meč završio sa 30 poena, Vilijams je imao 18, a Toni Parker 12, baš koliko i Nikolas Batum. Džordan Klarkson je kod Kavsa ubacio 20 poena, a Ante Žižić je za 16 minuta postigao sedam poena.

Filadelfija je bila bolja od Njujorka 131:109. Siksersi su nešto bolje otvorili meč na domaćem parketu, ali su dvocifreno vođstvo imali tek krajem prvog poluvremna. Ipak Niksi su se u trećoj četvrtini vratili na minus tri ali je Fila taj atak odbila i tišla je brzo na 99:85 do kraja trećeg perioda. U poslednjoj četvrtini Niksi nisu imali šanse za preokret. Džoel Embid je imao 24 poena, Džimi Batler 20, a Tim Hardavej je kod Njujorka ubacio 27. Mario Hezonja je igrao samo četiri minuta i imao je dva poena.

Meč je obeležio jubilej Džej Džej Redika koji je ubacio 10 hiljada poena u karijeri.

San Antonio je nadigrao Orlando na Floridi 129:90, a ključna je bila druga četvrtina koju su Spursi završili sa čak 21 razlike.

Lamarkus Oldridž je imao 20 poena, Davis Bertans je dodao devet uz sve tri pogođene trojke koliko ih je i šutnuo, dok je kod Medžika Di Džej Ogastin imao 17. Nikola Vučević nije igrao ovaj meč.

Hjuston Rokitsi su slavili kod kuće protiv Vašington Vizardsa 136:118. Hjuston je imao 12 razlike na poluvremenu, da bi u drugoj polovini utakmice sa lakoćom uvećavali prednost.

Džejms Harden je duel završio sa 35 poena (šut za tri 6/11) i devet asistencija, Kris Pol je imao 21 poen, a ceo tim Hjustona je bio odličan u šutu za tri jer su pogodili 26 trojki iz 55 šuteva. Bredli Bil je kod Vizardsa imao 28 poena.

Toronto je slavio protiv Indijane 99:96 iako su Pejsersi vodili 17 razlike u trećem periodu. Ipak u poslednjoj deonici Toronto kreće da topi prednost Indijane, da bi na 26 sekundi do kraja Fred Vanvlit pogodio trojku za vođstvo 97:96. Viktor Oladipo je u narednom napadu izgubio loptu, a posle faula Korija Džozefa Deni Grin je ubacio dva penala. Šut Bojana Bogdanovića za izjednačenje blokirao je Vanvlit.

Kavaj Lenard je ubacio 28 poena kod Torotna, Vanvlit je imao 11. Kod Indijane je prednjačio Oladipo sa 20 peona, a Bojan Bogdanović je dodao 18.

Detroit Pistonsi su slavili protiv Minesote 129:123 i to posle produžetka. Ključan je bio poslednji period u kome se Detroit vratio iz 14 poena deficita, a ključni koš za izjednačenje je u poslednjoj sekundi postigao Andre Dramond. Dramond je uz Redžija Džeksona pogađao u ključnim momentima u produžetku za trijumf Pisotonsa.

Dramod je imao 16 poena, Džekson 24, a efikasniji od njih bili su Blejk Grifin sa 34 i Redži Bulok sa poenom manje. Derik Rouz je kod Minesote ubacio 33 poena, a Dario Šarić je dodao 15 za 32 minunta na parketu.

Milvoki je slavio protiv Nju Orleansa 123:115 odličnim nizom u poslednjoj četvrtini koju su Baksi dobili 33:25. Janis Adetokunbo je imao 25 poena, a Entoni Dejvis je za „pelikane“ ubacio 27.

Pogledajte sve rezultate i tabele NBA lige.