Furnije u poslednjoj sekundi presudio Pistonsima

NBA 31. dec 20180:23 > 0:25
Jesse D. Garrabrant/Getty Images

Košarkaši Orlanda u uzbudljivom meču odigranom na Floridi pobedili su Detroit 109:107 košem Evana Furnijea u poslednjoj sekundi.

Christian Petersen, Getty Images Sport

Francuski reprezentativac je dobio loptu 2.5 sekundi pre kraja, napravio je dribling, ušao u reket i flouterom skoro sa linije penala doneo 16. trijumf svom timu.

Orlando je bio bolji tim u većem delu utakmice, ali nije uspeo da održi visok nivo igre i obezbedi mirniju završnicu. Ekipa sa Floride je u drugoj četvrtini imala maksimalnih 14 poena prednosti (37:23), ali su se Pistonsi vratili serijom 18:4 i najavili uzbudljiv meč do kraja.

Domaći su sedam minuta pre kraja serijom 8:0 otišli na 95:87, orlando je i na nešto više od tri minuta pre kraja imao +8 (105:97), ali ni to im nije bilo dovoljno za miran finiš. Redži Džekson je 8.9 sekundi pre kraja smanjio na 105:104, Terens Ros je poentirao na drugoj strani (107:104), a Redži Bulok je posle prekršaja pogodio sva tri penala (107:107).

Trener domaćih Stiv Kliford je na tajm-autu nacratao poslednju akciju, a Furnije se potrudio da meč ne ode u produžetak.

Di Džej Ogastin je bio najefikasniji sa 26 poena (4/7 za tri), uz 8 skokova, Aron Gordon je postigao 22, koliko i Nikola Vučević (10/15 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 11 skokova, 4 asistencije i 2 blokade za 34 minita.

U četvrtom porazun Pistonsa u poslednjih pet utakmica Luk Kenard je zabeležio 16, Blejk Grifin i Bulok po 15, a Andre Dramond 14 poena, uz 15 skokova.