Orlando ulovio Pelikane, Kavsi bolji od Baksa

NBA 21. mar 20192:31 > 2:34
Ronald Martinez/Getty Images

Prva dva meča odigrana u NBA u noći između srede i četvrtka donela su nam pobede Orlanda i Klivlenda.

Orlando je na svom parketu bio bolji od Nju Orleans Pelikansa i slavio ubedljivim rezultatom – 119:96. Nakon ovog duela i treće vezane pobede Orlando ima skor 34 – 38 na devetom mestu na Istoku, dok su Pelikansi doživeli 43. poraz i na 12. mestu Zapada imaju 31 pobedu.

Praktično je u ovom meču sve bilo jasno nakon prve četvrtine. Orlando je nakon tih prvih 12 minuta bio na +14 i meč je nastavio u sličnom ritmu. Prednost domaćih u jednom trenutku bila je i 35 poena.

Orlando je do važne pobede predvodio Evan Furnije sa 22 poena, sa dva manje pratio je Aron Gordon koji je i mao i sedam skokova, šest asistencija, dve ukradene lopte i jednu blokadu. Nikola Vučević je zabeležio dabl – dabl sa 15 poena i 17 skokova.

Stenli Džonson je bio najefikasniji na drugoj strani sa 18 poena, a sa poenom manje pratio ga je Ian Klark.

Klivlend je na svom parketu bio bolji od Milvokija i u zanimljivom meču slavio sa 107:102.

Kavsi su na poluvreme otišli sa 11 poena prednosti da bi Baksi u trećoj četvrtini nadoknadili komplatan zaostatak. Ipak, u poslednjih 12 minuta domaći su bili nešto bolji i uspeli da dođu do pobede, druge vezane, a tek 19. u sezoni. Klivlend ima 53 poraza.

Milvokiju rezultatski ovaj meč nije mnogo značio jer je odavno obezbedio mesto u plej ofu, sada imaju skor 53 – 19.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Kolin Sekston sa 25 poena, Džordan Kralkson dodao je 23. Ante Žižić odigrao je 25 minuta i za to vreme ubacio je osam poena, imao 10 skokova, dve asistencije i dve blokade.

Milvoki je odmarao nekolicinu igrača, a najefikasniji u ovom meču bio je sa 26 poena i 12 skokova Kris Midlton, Erik Bledso dodao je 24, a Bruk Lopez 19.