Fila može i bez Embida: Pali Timbervulvsi

NBA 31. mar 20194:19 > 4:33
Ethan Miller, Getty Images Sport

Filadelfija je kao gost savladala Minesotu 118:109 iako je igrala bez prve zvezde ekipe Džoela Embida, koga je dostojno zamenio nekadašnji igrač FMP Železnika Džona Bolden.

Odlučujuću razliku Siksersi su napravili u prvoj četvrtini, koju su dobili 38:20. Do kraja su domaći dobili preostale tri četvrtine, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze pobedu Filadelfije. U odsustvu Embida značajnu ulogu odigrao je Bolden, koji je zabeležio 19 poena, uz osam skokova i po tri asistencije i blokade.

Najbolji kod pobednika bio je Tobajas Heris sa 25 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je Benu Simonsu samo jedno uspešno dodavanje falilo za tripl dabl, pošto je imao učinak od 20 poena, 11 skokova i devet asistencija. Za goste igrao je i Boban Marjanović koji je za sedam i po minuta imao šest poena i skok. Na drugoj strani Endru Vigins je meč završio sa 24 poena, Karl Entoni Tauns sa 21, a bivši igrač Filadelfije Dario Šarić sa po četiri poena i skoka, uz asistenciju i dve ukradene lopte. Filadelfija je treća sa skorom 49-27, ali uz minimalne šanse da izbegne poziciju četiri pred plej-of jer Toronto na čelu Atlantik divizije ima pet pobeda više, tako da je u prvoj rundi izgledan divizijski duel, repriza prošlosezonskog finala konferencije sa Bostonom. Minesota je odavno izgubila sve šanse za plej-of.

Toronto nastavlja da lovi Milvoki, pošto je pobedio Čikago u gostima 124:101, dok je Majami ostvario važnu pobedu u borbi za plej-of protiv Niksa u Njujorku 100:92.