Lilard: Ja sam se mučio, ali Si-Džej je neverovatan…

NBA 4. maj 20199:35 > 9:38
Steve Dykes/Getty Images

Košarkaši Potland Trejl Blejzersa pobedili su u trećem meču polufinala Zapadne konferencije Denver Nagetse, a nakon meča ponosan na svoje saigrače bio je Demijan Lilard, koji je vodio svoj tim do još jednog velikog trijumfa u doigravanju.

U dramatičnom susretu Portland je posle četiri produžetka bio bolji 140:137, a u tom meču srpski centar Nikola Jokić imao je još jedan sjajn tripl-dabl.

Ovo je bila najluđa utakmica u kojoj sam igrao u svom životu. Delovalo je kao da je sve kao na klatnu. Mi povedemo u jednom produžetku sa pet razlike, pa nas oni prestignu. Pa u sledećem produžetku bude obratno. Oba tima su pružala protivniku mnogo šansi. Dobro je trener Teri rekao na poluvremenu – pobediće onaj koji bude ‚kopao dublje.‘ Svi su bili jako umorni nakon tako teške i duge utakmice, ali mislim da smo mi ipak malo dublje kopali“, rekao je Lilard.

Povezano

Adrenalin i ponos – to su stvari koje su nas pokretale. Pogledate na semafor i pomislite kako ćete se osećeti ako posle svega toga ne pobedite na meču. Želeli smo da odbranimo domaći teren i svi igrači su doprineli. Verovali smo jedni drugima. Mo Harkles je imao svoju rolu, Rodni Hud je na kraju imao sjajan potez koji je rešio meč. U doigravanju nije bitno da li pobeđujete lepom igrom ili ne – računa se samo pobeda. Ipak, Si-Džej je bio prosto neverovatan. Ja sam se mučio sa šutom, ali sam prepoznao da Si-Džej ima ‚vruću ruku‘ i kada je takav igrač u dobroj formi morate da mu pružite priliku da napada protivnika“, zaključio je plejmejker Portlanda.

Lilard je na parketu proveo 58 minuta, tokom kojih je ubacio 28 poena, imao 6 skokova i 8 asistencija uz 2 ukradene i dve izgubljene lopte šutirajući iz igre 10/24.

Portland sada vodi sa 2:1 u pobedama u polufinalnoj plej-of seriji u Zapadnoj konferenciji, a naredni meč serije igraće se u noći između nedelje i ponedeljka, takođe u Portlandu, gde će domaći Blejzersi pokušati da odbrane prednost domaćeg terena.