Denver vratio brejk: Novi tripl-dabl Jokića

NBA 6. maj 20191:06 > 3:41
Getty Images/Steve Dykes

Košarkaši Denvera vratili su brejk pošto su savladali Portland u gostima sa 116:112 i na taj način izjednačili na 2:2 u polufinalnoj seriji zapadne konferencije NBA lige.

Iako su jurili rezultat u prve dve četvrtine, Nagetsi su bili dominantni u trećoj. Mada su Blejzersi u poslednjih 12 minuta imali inicijativu, nedostajao im je napad kako bi se izborili za pobedu ili makar produžetke.

Najzaslužniji za pobedu Denvera bili su Nikola Jokić i Džamal Marej. Srpski centar je zabeležio četvrti tripl-dabl u svom prvom učešću u doigravanju, pošto je meč završio sa 21 poenom (8 od 15 iz igre, 1 od 1 za tri, 4 od 4 iz slobodnih bacanja), 12 skokova i 11 asistencija. Marej je dodao 34 poena (10 od 20 iz igre, 11 od 11 sa linije za slobodna bacanja). Zapažen učinak imao je i Pol Milsap sa 21 poenom i 10 skokova.

Ono što može da zabrine trenera Majka Melouna je povreda na koju se Jokić žalio na minut do kraja utakmice. Srpski košarkaš je hramljući otišao do klupe. Do kraja utakmce se ipak vraćao u igru.

Među Trejlblejzersima Si Džej Mekalum je ubacio 29 poena, dok je Damjan Lilard dodao 28 poena.

Naredni meč igra se u Denveru 8. maja.

Tok meča pratite OVDE.

Iako je Portland pokazao inicijativu na početku meča, serijom 8:0 Denver je preuzeo prednost. Raspoložen je bio Marej, a pratio ga je Milsap.

Ipak, u završnici su Blejzersi maksimalno koristili greške rivala. Lilard se razigravao, pa su domaći uzvratili serijom 8:0. Na kraju je razlika mogla da bude i veća od 33:29.

Odgovorili su odlično gosti. Denver je, zahvaljujući Morisu i Bartonu, početkom druge deonice napravio seriju 10:0. Međutim, brzo je uzvratio Portland. Pogađao je Mekalum, nadovezao se Kari, pa su Blejzersi vratili prednost.

Šutirao je iz daljine Kari, u tri napada je pogodio tri trojke. Dobro je igrao i Aminu, pa su domaći kontrolisali situaciju na terenu. Na pauzu se otišlo s rezultatom 63:57.

Denver je ponovo bio sigurniji posle pauze. Pomoglo mu je i to što je Lilarda izdao šut, pa je prvi poenter Portlanda promašio četiri trojke. Domaći su bili u problemu kada je Kanter zaradio četvrti faul. Negodovala je publika, zviždalo se i Jokiću, ali Nagetsi nisu posustajali.

Srpski centar se aktivirao na obe strane terena, Marej je nastavio u odličnom ritmu, pa je Denver pred poslednjih 12 minuta imao prednos 84:77.

Završnica poslednje četvrtine donela je mnogo uzbuđenja. Iako je Portland imao inicijativu od početka, nije uspevao da sustigne prednost Denvera.

Mada su u završnici Nagetsi imali problema sa ličnim greškama, nisu posustajali do kraja.

Na pola minuta do isteka vremena Hud je pogodio trojku kojom su Blejzersi prišli na 110:107. Meloun je potom izveo iz igre Jokića i Mareja, da bi Haris napravio peti faul. Lilard je otišao na liniju za slobodna bacanja, ali je bio precizan samo jednom.

Vratili su se na teren Jokić i Marej, da bi Džamal uvećao prednost gostiju sa dva pogođena slobodna bacanja.

Posle tajm-auta domaćih Lilard je ponovo smanjio zaostatak na dva poena. Ipak, Marej je ponovo bio siguran u izvođenju slobodnih bacanja. Mekalum je vratio nadu Portlandu, ali je na kraju ponovo mirne ruke bio Marej.