Smailagić 13 poena, jak zemljotres prekinuo meč (VIDEO)

NBA 6. jul 20195:55 > 7:34
Ethan Miller, Getty Images Sport

Košarkaši Golden Stejta pretrpeli su poraz od Šarlota na startu Letnje lige u Las Vegasu 93:85, a srpski krilni košarkaš Alen Smailagić bio je među najboljima u timu iz Kalifornije.

Osamnaestogodišnjak je nedavno bio 39. pik Voriorsa na NBA draftu, a duel sa Hornetsima završio je sa 13 poena (5/13 iz igre, 1/3 za tri, 4/4 slobodna bacanja), 7 skokova i pojednom asistencijom i ukradenom loptom za 25 minuta.

U poraženoj ekipi efikasniji od njega bio je samo Džordan Pol sa 15 poena. Šarlot su predvodili Dvejn Bejkon sa 25 i Divonte Grejem sa 21 poenom.

Hrvatska reprezentacija bez svojih najvećih zvezda upisala je poraz u prvom meču u Las Vegasu. Bolji od tima Veljka Mršića bili su Detroit Pistonsi rezultatom 96:80.

Željko Šakić bio je najefikasniji sa 17 poena, dok je Luka Babić postigao 10. Razočaravajući učinak imao je mladi centar Antonio Vranković, sin predsednika HKS Stojka, koji je proteklih godina igrao na koledžu Djuk ubacivši samo tri poena uz dva skoka za deset minuta igre. Kod Pistonsa Kajraj Tomas sa 26 poena.

Prvi pik Nju Orleansa sa ovogodišnjeg drafta Zajon Vilijamson odigrao je samo devet minuta u debitanstkom duelu u dresu Pelikansa. Njegova ekipa je igrala protiv Njujorka u skoro popunjenoj dvorani u Las Vegasu, a utakmica je iz bezbednosnih razloga prekinuta 7:53 minuta pre kraja zbog zemljotresa pri vođstvu Pelikansa 80:74.

Kako su preneli američki mediji snažan zemljotres jačine 7.1 stepeni po Rihterovoj skali ponovo je pogodio Kaliforniju, a potres se osetio i u susednoj Nevadi.

Vilijamson je u prvoj četvrtini udario koleno o koleno sa jednim košarkašem Niksa i više se nije vraćao na teren. Povreda nije ozbiljna, ali Pelikansi ne žele ništa da prepuste slujaču i svoju novu zvezdu su poštedeli dodatnih napora.

Snažni košarkaš je do povrede postigao 11 poena (4/9 iz igre, 0/2 za tri, 3/6 slobodna bacanja), uz tri skoka. U ekipi Pelikansa blistao je Frenk Džonson sa 30 poena.

Džanan Musa je u porazu Bruklina od Dalasa 96:92 zabeležio 12 poena (2/2 za tri), četiri skoka i tri asistencije za 25 minuta.

Centar Žalgirisa i doskorašnji igrač Partizana Džok Lendejl je bio sjajan u porazu Milvokija od Filadelfije 107:106. Australijanac je za Baske postigao 25 poena, uz 10 skokova i dve asistencije za 28 minuta.