Embid sprečio iznenađenje, 7 trojki Vajta za četvrtinu!

NBA 13. nov 20193:55 > 3:59
Harry How/Getty Images

Košarkaši Filadelfije teže nego što se očekivalo pred svojom publikom pobedili su Klivlend rezultatom 98:97, a koš odluke 13 sekudni pre kraja postigao je Džoel Embid na asistenciju Tobijasa Herisa. Trijumfe su upisali i Indijana i Majami.

Siksersi su tri četvrtine imali prednost, ne veću od 9 poena, ali su Kavsi u odlučujućem periodu preokrenuli i trojkom Kolina Sekstona na 3:34 minuta pre kraja poveli rezultatom 97:92.

Ipak, gosti iz Ohaja do kraja utakmice više nisu postigli nijedan poen i tako su omogućili Siksersima da serijom 6:0 ostvare sedmi trijumf u sezoni. Kavsi imaju učinak 4-6.

Embid je bio najefikasniji sa 27 poena, uz 16 skokova i 4 asistencije, Džoš Ričardson je postigao 17, a Ben Simons 15 poena, uz 5 skokova i 6 asistencija. Kod gostiju Kevin Lav i Džordan Klarkson su zabeležili po 20 poena, Sekston 18, a Tristan Tompson 17 i 12 skokova.

Majami je u meču bez ikakve rezultatske neizvesnosti savladao Detroit 117:108 i ostvario sedmu pobedu u deset mečeva. Ekipa sa Floride je veoma brzo došla do dvofirene prednosti, koja je već u drugoj četvrtini iznosila 55:26.

Gosti iz Mičigena su u finišu meča iskoristili opuštanje ekipe Erika Spolstre i veliki zaostatak smanjili na 104:95, ali je Majami serijom 5:0 na 3:39 minuta pre kraja odbio nalet Pistonsa.

Džimi Batler (13 asistencija) i Kendrik Nan su postigli po 20 poena, Goran Dragić ih je pratio sa 19 (6/13 iz igre, 3/8 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz 6 asistancije, a isti broj koševa zabeležio je i Bem Adebajo, uz 14 skokova. Pistonse su predvodili Luk Kenard sa 22 i Andre Darmond i Kristijan Vud sa po 16 poena.

Indijana je protiv Oklahome ostvarila četvrti uzastopni trijumf – 111:85 i sa učinkom 7-4 u gornjem je delu tabele Istočne konferencije.

Pejsersi su u finišu prvog poluvremena obezbedili 15 poena prednosti, a kako je meč odmicao gosti iz Oklahome bili su sve nemoćniji. Indijana je maksimalnih +31 imala na nešto više od sedam minuta pre kraja.

Ti Džej Voren je bio najbolji sa 23 poena, Malkolm Brogdon je dodao 20, a Domantas Sabonis 18, uz 16 skokova. U sedmom porazu Tandera Danilo Galinari je postigao 14, Dionte Barton 13, a Kris Pol 7 poena, uz 5 skokova i 8 asistencija.

Čikago je u Junajted Centru pobedio Njujork 120:102, a Bulsi su meč prelomili u prvom delu poslednje četvrtine neverovatnom serijom 22:0 za nedostižnih 109:89.

Blistao je rezervista Kobi Vajt koji je u poslednjoj četvrtini ubacio sedam trojki! Devetnaestogodišnji sedmi pik Bulsa na draftu je bio najefikasniji sa 27 poena (7/11 za tri), Zek Levin je zabeležio 25, a Vendel Karter 17 poena i 12 skokova.

U devetom porazu Niksa u sezoni Markus Moris je upisao 22, a treći pik sa ovogodišnjeg drafta Er Džej Beret 21 poen, uz 6 skokova i 9 asistencija.