Veče kad su Bogdan i Bjelica obarali rekorde

NBA 13. nov 20196:39 > 6:55
Ethan Miller, Getty Images Sport

Košarkaši Sakramenta pobedili su Portland rezultatom 107:99, a sjajno veče imali su srpski reprezentativci Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica.

Christian Petersen/Getty Images

Kingsi su pred svojim navijačima ostvarili četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica i tako posle lošeg početka sezone još jednom potvrdili da su u usponu forme, a najveće zasluge za pobedu idu na adresu srpskog tandema.

Bogdanović je utakmicu počeo sa klupe, ali je već na poluvremenu bio najefikasniji sa 15 poena, dok je Bjelica dodao 12, odnosno njih dvojica su postigli 27 od ukupno 46 poena svog tima.

Kingsi su na odmor otišli sa tri poena minus (49:46), ali su treći period odigrali sjajno i taj deo meča su dobili 35:21 i praktično rešili pitanje pobednika.

Raspoloženi Bogdanović je postigao 25 poena (8/19 iz igre, 3/8 za tri, 6/7 slobodna bacanja), što mu je rekord sezone, za 32 minuta, a imao je još 3 skoka i 10 asistencija i 4 ukradene lopte (najviše u sezoni u oba elementa).

Bjelica je partio reprezentativnog kolegu zabeleživši rekorde sezone u broju koševa (19, 8/14 iz igre, 3/7 za tri) i broju skokova (12), uz 4 asistencije za 36 minuta.

Badi Hild je dodao 20, a Herison Barns 16 poena.

Kod Blejzersa koji su upisali već sedmi poraz Demijan Lilard je zabeležio 27 poena (6/10 iz igre, 2/5 za tri, 13/14 slobodna bacanja) i 5 asistencija, Si Džej Mekolum 24 (11/21 iz igre, 1/5 za tri), a Mario Hezonja 2 poena (1/4 iz igre, 0/1 za tri), uz 3 skoka i 2 asistencije za 22 minuta.