Dabl-dabl Jokića u novom porazu Denvera

NBA 8. dec 201923:45 > 23:46
Matthew Stockman/Getty Images

Košarkaši Bruklin Netsa pobedili su Denver Nagetse na svom parketu u neizvesnoj završnici sa 105:102.

Na tridesetak sekundi do kraja, pri vođstvu Netsa 103:102,  Nikola Jokić je preuzeo odgovornost u napadu Denvera, ali je došao u bezizalaznu situaciju i morao je da doda loptu do Vila Bartona, koji je potom promašio težak šut.

Domaći su pokupili odbitak, Toren Prins je poslat na liniju za slobodna bacanja, gde je bio uspešan oba puta i doneo svom timu pobedu.

Nagetsi su napad od sedam sekundi završili neuspelim pokušajem Džamala Mareja za tri.

Meč u Barklejs centru bio je neizvestan praktično od starta. Iako je domaći tim vodio većim delom prvog poluvremena, nijednog trenutka nije uspeo da ode na dvocifreni plus. U nastavku je usledila rezulatska klackalica, koja je trajala do finiša.

Jokić je bio najefikasniji kod Denvera sa 24 poena (10/21 iz igre), uz 11 skokova i 6 asistencija, dok je Marej zabeležio 21 poen.

Netse su do trijumfa predvodili Dinvidi sa 2 poena i 8 asistencija i Alen sa 19 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Timu iz Kolorada to je četvrti poraz u poslednjih pet utakmica i uz skor 14-7 zauzima peto mesto na Zapadu. Bruklin je na istoj poziciji na Istoku sa 13-10.