Klipersi vladaju Gradom anđela: Lejkersi pali u finišu

NBA 26. dec 20194:40 > 4:46
Jayne Kamin-Oncea/Getty Images

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su gradske rivale Lejkerse u uzbudljivoj završnici pred njihovim navijačima rezultatom 111:106.

Posle propuštene šanse Pola Džordža da reši utakmicu, rezultat je bio 109:106.

Domaći su imali ceo napad, ali je na tri sekunde do kraja Patrik Beverli nadmudrio Lebrona Džejmsa prilikom šuta za tri poena i osvojio posed za svoj tim.

Precizan oba puta sa penala bio je Džordž, čime je postavljen konačan rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kavaj Lenard sa 35 poena, uz 12 skokova i 5 asistencija. Montrezl Herel je imao 18 poena, a Pol Džordž 17.